Mapa kraje cr Karlovarská kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Středočeský Plzeňský kraj Jihočeský kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlinský kraj Praha

Dovolujeme si vám představit souhrnný výčet těch nejzajímavějších technických památek, nacházejících se na území České republiky. Historii i současnost jednotlivých objektů jsme pro vás rozřadili do přehledného výčtu v rámci jednotlivých krajů.

Budete se moci seznámit s historickými mosty, budovami elektráren, vodáren, pivovarů, vápenek, kamenolomů či továren, dělostřeleckými tvrzemi, krytými lávkami, odvodními kanály, těžebními doly, starobylými vodovody, středověkými mlýny, přehradami či zdymadly. U každé z představovaných památek nechybí ani komplexní informace o jejím poslání a vývoji napříč staletími od jejího vzniku až po současnost.

Jistě budete sami překvapeni, jak pestrou nabídku technických zajímavostí můžete objevit na území naší překrásné země. A pokud vám v našem výčtu bude některá technická zajímavost přeci jen chybět, neváhejte a napište nám, rádi vás přiřadíme do autorského týmu našeho společného průvodce Atlas Česka.