Mapa kraje cr Karlovarská kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Středočeský Plzeňský kraj Jihočeský kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlinský kraj Praha

Oblast jižních Čech přitahuje pozornost návštěvníků bohatou nabídkou přírodních krás, historických památek, architektonických skvostů či lidových zvyklostí. Jistě ne náhodou se v tomto kraji najde i dostatek zábavních a kulturních institucí, které přispívají k ochraně a zachování odkazu dřívějších generací a zároveň se podílejí na tvorbě kreativního programu pro možnosti trávení volného času zdejších obyvatel.

Náš autorský tým pro Vás připravil přehled historie i současnosti těch nejzajímavějších galerií, muzeí, kin a divadel. Ve speciální sekci Kalendář akcí se můžete seznámit i s konkrétní programovou nabídkou. Vaší pozornosti v Jihočeském kraji by neměly uniknout například Památník Edvarda Beneše v Sezimové Ústí, rodný dům Františka Bílka v Chýnově, jedinečné Muzeum v Jindřichově Hradci s turisticky atraktivními Krýzovými jesličkami, radnice v Táboře či Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích či Studio dell'arte v Českých Budějovicích.

Divadla - Jihočeský kraj

Divadla v Jihočeském kraji
Atlas Česka pro Vás připravil souhrnný přehled všech významných divadelních scén Jihočeského kraje, mezi kterými upoutá zvláště „Městské divadlo v Českém Krumlově“, „Studio dell´arte v Českých Budějovicích“, „Divadlo Oskara Nedbala v Táboře“ či „Divadlo Continuo v Malovicích“.
Česká republika

Kina - Jihočeský kraj

Kina v Jihočeském kraji
Napínavá detektivka, romantická komedie, animovaná pohádky pro nejmenší – to vše a ještě mnohem více je k vidění v některém z desítek kin nacházejících se v Jihočeském kraji. Mezi ty nejoblíbenější patří „Kino Cinestar“ v Českých Budějovicích, „Kino Střelnice v Jindřichově Hradci“, „Kino Oko ve Strakonicích“ či „Kino Portyč v Písku“.
Česká republika

Muzea - Jihočeský kraj

Muzea v Jihočeském kraji
Vydejte se spolu s Atlasem Česka na prohlídku po regionálních, historických a především originálních muzeích Jihočeského kraje, které nabízejí mladým i starším návštěvníkům poučení i zábavu v atraktivním podání. Doporučujeme zvláště „Dům Františka Bílka v Chýnově“, „Husitské muzeum v Táboře“ či „Regionální muzeum v Českém Krumlově“.
Česká republika

Koncerty -Jihočeský kraj

Koncerty v Jihočeském kraji
Projděte si spolu s námi koncertní sály, festivalové areály či prostranství pod otevřeným nebem, které milovníkům koncertů v Jihočeském kraji nabízejí po celý kalendářní rok nevšední kulturní zážitky spojené s hudební produkcí. Atlas Česka je pro Vás seřadil do přehledného a originálně pojatého seznamu.
Česká republika

Galerie a výstavy - Jihočeský kraj

Galerie a výstavy v Jihočeském kraji
Návštěva galerií a výstavních expozic patří k základním impulsům pro kulturní život obyvatel Jihočeského kraje. Atlas Česka pro Vás připravil seznam těchto míst, ze kterých vybíráme „Městské muzeum a galerii ve Vodňanech“, „Alšovu jihočeskou galerii v Hluboké nad Vltavou“ či „Wortnerův dům v Českých Budějovicích“.
Česká republika