Mapa kraje cr Karlovarská kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Středočeský Plzeňský kraj Jihočeský kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlinský kraj Praha

Rozmanité dějiny Jihočeského kraje přinesly do zdejších měst a obcí různorodé kulturní vlivy a proudy, jejichž pozůstatky se snaží uchovávat státní i regionální muzea. Široká nabídka zdejších expozic uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky, kteří mají možnost vybrat si nabídku dle svého tématického zaměření. Abyste se v nabídce desítek muzeí a muzejních expozic lépe orientovali, přinášíme vám jejich jasně strukturovaný přehled s detailními informacemi o jejich historii a současnosti.

Nenechte si ujít zvláště Památník Edvarda Beneše v Sezimově Ústí, Dům s muzeem Františka Bílka v Chýnově, Husitské muzeum v Táboře, Památník Jana Žižky z Trocnova, Muzeum Schwarzenberského plavebního kanálu ve Chvalšinách, Městské muzeum v Týně nad Vltavou, Městské muzeum a galerie ve Vodňanech, Muzeum Jindřichohradecka s Krýzovými jesličkami v Jindřichově Hradci či Provaznické muzeum v Deštné.