Mapa kraje cr Karlovarská kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Středočeský Plzeňský kraj Jihočeský kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlinský kraj Praha

Jihomoravský kraj oplývá velkým množstvím historických památek a přírodních krás, které každoročně přilákají tisíce natěšených návštěvníků. I pro jejich potřebu zde vznikla síť kulturních a zábavních center a institucí, které přinášejí ponaučení i radost. Již dávno totiž neplatí, že oblast jižní Moravy je krajem zaměřeným pouze na zemědělství a pěstování vinné révy. Zdejší obyvatelé a návštěvníci se chtějí také dobře pobavit, což jim umožňují místa uvedená v našem komplexním seznamu. O konání konkrétních akcí se více dozvíte v Kalendáři akcí, doplňujícím tuto sekci.

Za Vaši pozornost jistě stojí vyhlášená Reduta v Brně, Podhorácké muzeum v Předklášteří, Městské muzeum a Galerie Knížecí dům v Moravském Krumlově, Muzeum průmyslových železnic v Brně, muzeum na zámku Slavkov-Austerlitz, Muzeum Dolní Věstonice s Expozicí Věk lovců a mamutů či Památník bratří Mrštíků v Divácích.

Divadla - Jihomoravský kraj

Divadla v Jihomoravském kraji
Milovníci divadelních představení pozor! Atlas Česka pro Vás připravil procházku po těch nejzajímavějších divadelních scénách Jihomoravského kraje, která nás zavede i do „Divadla Husa na provázku v Brně“, „Městského divadla ve Znojmě“, „Mahenova divadla v Brně“, či „Divadla Bolka Polívky v Brně“.
Česká republika

Kina - Jihomoravský kraj

Kina v Jihomoravském kraji
Návštěva kina a shlédnutí žhavé filmové novinky patří k oblíbeným kratochvílím takřka každého z nás. Chystáte-li se do některého z kin Jihomoravského kraje, máme pro Vás vodítko v podobě jejich úplného výpisu. Doporučujeme zvláště „Kino Beseda v Brně“, „Kino Panorama v Boskovicích“, „Kino Svět v Hodoníně“ či „Kino Sokolský dům ve Vyškově“.
Česká republika

Muzea - Jihomoravský kraj

Muzea v Jihomoravském kraji
Muzea shromažďují nevyčíslitelné bohatství odkázané  nám generacemi našich předků či utvářené působením neuvěřitelně variabilní přírody. Také na území Jihomoravského kraje můžete navštívit několik takových obohacujících expozic. Jedná se třeba o „Jihomoravské muzeum ve Znojmě“, „Muzeum v Dolních Věstonicích“ či „Uměleckoprůmyslové muzeum v Brně“.
Česká republika

Koncerty - Jihomoravský kraj

Koncerty v Jihomoravském kraji
Při návštěvě Jihomoravského kraje si každý z nás rád udělá chvilku na nevšední kulturní zážitek, kterým může být například návštěva koncertního vystoupení. V této sekci našeho průvodce bychom Vám rádi představili místa konání hudebních festivalů, venkovních areálů pod otevřeným nebem či koncertů vážné hudby.
Česká republika

Galerie a výstavy - Jihomoravský kraj

Galerie a výstavy v Jihomoravském kraji
Sledování aktuálních galerijních novinek a výstavních expozic neodmyslitelně patří k všeobecnému kulturnímu přehledu každého z nás. V této sekci našeho průvodce Vás provedeme po galeriích a výstavních sálech Jihomoravského kraje. Těšte se zvláště do Městské galerie v Moravském Krumlově“, „Místodržitelského paláce v Brně“ či „Městské galerie v Břeclavi“.
Česká republika