Mapa kraje cr Karlovarská kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Středočeský Plzeňský kraj Jihočeský kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlinský kraj Praha

Jihomoravský kraj žije čilým kulturním životem, mezi jehož nezaměnitelné složky patří i dostatek koncertů a hudebních vystoupení. V této sekci jsme pro Vás připravili výčet zajímavých míst a prostor, ve kterých se můžete s živoucími hudební rytmy setkat.

Pozornost posluchačů si jistě zaslouží nejstarší kulturní centrum v Brně Semilasso či hala Rondo taktéž v Brně. V letních měsících se v moravské metropoli můžete zúčastnit i festivalu Mezi ploty, konaném v areálu Psychiatrické léčebny. Oblíbenou lokalitou převážně rockových skupin je okolí obce Strážnice, kde se koná známý Rockfest. V jednotlivých zámcích a kostelech po celém kraji se konají jednotlivé koncerty Mezinárodního hudebního festivalu Concentus Moraviae. Po celém městě Znojmě můžete nasávat atmosféru Hudebního festivalu Znojmo, konaného v druhé polovině července. Na nádvoří hradu Veveří se pak koná oblíbený keltský festival Lughnasad.