Mapa kraje cr Karlovarská kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Středočeský Plzeňský kraj Jihočeský kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlinský kraj Praha

Nejen kvalitním jídlem a pitím je živ člověk. Dvojnásob to platí v romantickém kraji Českomoravské vrchoviny, který návštěvníkům nabízí bohatou směs kulturních i zábavních podnětů. Těšit se můžete na divadelní představení, filmové projekce, výstavní expozice či akce v galeriích. Ty jsou adekvátním doplňkem pro turisty znavené putováním po nádherných přírodních scenériích či historických památkách.

Zdejší obyvatelé by Vám jistě potvrdili, že například Muzeum v Polné, Horácké divadlo v Jihlavě, Centrum hasičského hnutí v Přibyslavi, Muzeum Vysočiny v Jihlavě, Městské muzeum v Počátkách, Kino Vysočina ve Žďáru nad Sázavou či Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě, představují to nejlepší ze zdejší kulturní nabídky a jistě stojí za Vaši návštěvu. Většinu z akcí pořádaných v těchto institucích naleznete i v souhrnném Kalendáři akcí, kterému je na našem průvodci věnována speciální sekce.

Divadla - Kraj Vysočina

Divadla na Vysočině
Zveme všechny příznivce kultury a zvláště divadelních představení do kraje Vysočina, kde na Vás čeká několik architektonicky i historicky cenných objektů divadel. Společně zavítáme například do „Horáckého divadla v Jihlavě“, „Domu kultury ve Žďáru nad Sázavou“ či „Divadla Na Kopečku v Jihlavě“.
Česká republika

Kina - Kraj Vysočina

Kina na Vysočině
Máte rádi ty nejnovější filmové hity z domácí i celosvětové produkce? Pak si jistě čas od času nenecháte ujít některou z novinek ve Vašim oblíbeném kině. Atlas Česka Vám přináší přehled kinosálů v kraji Vysočině, který zahrnuje i „Kino Ostrov v Havlíčkově Brodě“, „Kino Dukla v Jihlavě“, „Kino Pasáž v Třebíči“ či „Kino Vesmír v Pelhřimově“.
Česká republika

Muzea - Kraj Vysočina

Muzea na Vysočině
Muzejní sbírky slouží jako zdroj neustálého poznání i kultivované zábavy. Abyste se co nejlépe orientovali mezi muzei nacházejícími se v kraji Vysočina, přinášíme Vám jejich souhrnný přehled, zahrnující i „Horácké muzeum v Novém městě na Moravě“, „Chadimův dům v Horních Dubenkách“ či „Městské muzeum Antonína Sovy v Pacově“.
Česká republika

Koncerty - Kraj Vysočina

Koncerty na Vysočině
Atlas Česka Vám pro lepší orientaci přináší přehled koncertních sálů i festivalových areálů, nacházejících se na území kraje Vysočiny. Výčet těchto vyhledávaných míst jistě potěší všechny příznivce vážné hudby i živelněji se bavící vyznavače rockových koncertů a festivalů.
Česká republika

Galerie a výstavy - Kraj Vysočina

Galerie a výstavy na Vysočině
Hledáte-li ideální tip na zajímavý a zároveň poučný výlet, doporučujeme navštívit některou z galerií či výstavních expozic nacházejících se na území kraje Vysočina. Zavítat můžete například do „Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě“, „Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě“ či Galerie Synagoga ve Velkém Meziříčí“.
Česká republika