Praha

Velký znak Prahy
Praha je hlavním a zároveň největším městem České republiky. Leží uvnitř Středočeského kraje, jehož je správním centrem, ale jako samostatný kraj není jeho součástí. Pro množství historických památek, kulturních akcí, sídel státních institucí či ekonomickou prosperitu je Praha turisticky lákavým objektem a zároveň ideálním místem pro život.
Česká republika

Středočeský kraj

Znak Středočeského kraje
Středočeský kraj je největším krajem České republiky a tvoří pomyslný prstenec kolem hlavního města Prahy. Jeho návštěvníky láká velké množství kulturních památek (hrad Karlštejn, zámek Konopiště, město Kutná Hora) či rozmanitá příroda (úrodné Polabí, CHKO Kokořínsko, Koněpruské jeskyně).
Česká republika

Jihočeský kraj

Znak Jihočeského kraje
Jihočeský kraj patří vzhledem ke svým přírodním krásám a turistickým lákadlům k nejnavštěvovanějším oblastem České republiky. Malebný ráz krajiny plné rybníků (Budějovická a Třeboňská kotlina) spolu s autentickou přírodou (CHKO Šumava) noblesně doplňují atraktivní města, obce a památky (Jindřichův Hradec, Český Krumlov, zámek Hluboká).
Česká republika

Plzeňský kraj

Znak Plzeňského kraje
Plzeňský kraj se rozkládá na jihozápadě České republiky, která zde sousedí s německou zemí Bavorsko. Turisté sem přijíždějí poznávat krásy malebné přírody (CHKO Šumava, Český les), tradičního území Chodska, ochutnávat lahodné pivo do Plzně či rozkrývat tajemství dávných dob při návštěvě některého ze středověkých hradů (Kašperk, Rabí, Velhartice).
Česká republika

Karlovarský kraj

Znak Karlovarského kraje
Karlovarský kraj je nejzápadnějším krajem České republiky a tvoří jej pouze tři okresy (Karlovy Vary, Cheb, Sokolov). Návštěvníky lákají zvláště vyhlášená lázeňská místa, kterých zde najdeme několik (Karlovy Vary, Františkovy Lázně, Mariánské Lázně). Kromě zajímavé přírody pak pozornost upoutají i historicky cenná místa (hrad Loket, hrad Cheb, zámek v Bečově s relikviářem sv. Maura).
Česká republika

Ústecký kraj

Znak Ústeckého kraje
Rozmanitý Ústecký kraj leží na severovýchodě České republiky a návštěvníky láká zvláště do oblasti NP České Švýcarsko či do pohraničních Krušných hor. Specifickou atmosféru si uchovávají města ležící v tzv. pánevní oblasti (Teplice, Most, Chomutov, Ústí nad Labem) i historicky atraktivní lokality (hora Říp, památkové rezervace Litoměřice a Úštěk).
Česká republika

Liberecký kraj

Znak Libereckého kraje
Liberecký kraj je nejsevernějším a zároveň druhým nejmenším krajem České republiky. Oplývá jedinečným přírodním bohatstvím (Krkonošský národní park, Lužické hory, Kokořínsko, Jizerské hory, Český ráj) i turisticky atraktivními lokalitami (Liberec, Máchův kraj, hrad Bezděz, zámek Sychrov, zřícenina Trosky).
Česká republika

Královehradecký kraj

Znak Královéhradeckého kraje
Královehradecký kraj leží na severovýchodě České republiky a na severu sousedí s Polskem. Vzhledem k mnoha přírodním krásám (Krkonošský národní park s nejvyšší horou Sněžkou, pramen řeky Labe, Prachovské skály) a turistickým lákadlům (Babiččino údolí v Ratibořicích, hrad Kost, ZOO safari ve Dvoře Králové) patří k nejnavštěvovanějším oblastem v celé republice.
Česká republika

Pardubický kraj

Znak Pardubického kraje
Pardubický kraj patří k nejvýznamnějším průmyslovým oblastem České republiky a návštěvníci zde mohou obdivovat krásu rozmanité přírody (Kralický Sněžník, Orlické hory, Železné hory, vodní nádrž Seč) i malebných památek (Litomyšl, Kunětická hora, Lázně Bohdaneč). Okolí Svitav a Moravské Třebové pak zasahuje i na historické území Moravy.
Česká republika

Kraj Vysočina

Znak Vysočiny
Kraj Vysočina leží v samém středu České republiky, na pomezí Čech a Moravy. Většina jeho území spadá do oblasti Českomoravské vrchoviny, která vyniká pestrou a zachovalou přírodou. Zájmu návštěvníků se těší i historické centrum města Telč, poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře či bazilika sv. Prokopa v Třebíči.
Česká republika

Jihomoravský kraj

Znak Jihomoravského kraje
Jihomoravský kraj patří k turisticky nejatraktivnějším lokalitám celé České republiky. Kromě skvostné přírody (Drahanská vrchovina s Moravským krasem, Bílé Karpaty, Pálava) zde najdeme i několik významných památek (Lednicko-valtický areál, lokalita Slavkov, naleziště Dolní Věstonice). Centrem kraje je druhé největší město republiky Brno, kde se nachází i známá brněnská vila Tugendhat.
Česká republika

Olomoucký kraj

Znak Olomouckého kraje
Olomoucký kraj leží na střední Moravě a jeho území tvoří na severu hornatá oblast Jeseníků (nejvyšší hora Praděd) a na jihu úrodná nížina turisticky atraktivního regionu Haná. Centrem kraje je historické město Olomouc s mnoha zajímavými památkami (sloup Nejsvětější Trojice, katedrála sv. Václava, orloj na náměstí). Mezi lákavé turistické atrakce kraje patří i hrady Bouzov a Šternberk, Tovačovský zámek či několik lázeňských měst (Priessnitzovy lázně Jeseník).
Česká republika

Zlínský kraj

Znak Zlínského kraje
Zlínský kraj najdeme ve východní části České republiky a jako jediný ze všech krajů leží výhradně na území historické Moravy. Specifické přírodní podmínky (Bílé Karpaty, úrodné nížiny na Hané) a jedinečné geografické oblasti (Slovácko, Valašsko, Haná) činí ze Zlínského kraje vyhledávané teritorium pro turisty. Lákají zvláště zámky v Chropyni a Buchlovicích, historická Kroměříž či Valašské muzeum v Rožnově pod Radhoštěm.
Česká republika

 

Moravskoslezský kraj

Znak Moravskoslezského kraje
Moravskoslezský kraj tvoří nejvýchodnější území České republiky. Vzhledem k ložiskům černého uhlí v ostravsko-karvinské pánvi patří k nejdůležitějším průmyslovým oblastem státu. Návštěvníkům však nabízí i rozmanitou přírodu (Jeseníky, Beskydy, Poodří) a zajímavé kulturní a historické objekty (hrad Hukvaldy, hrad Slovinec, zámecké sídlo v Hradci nad Moravicí, Technické muzeum automobilů v Kopřivnici).
Česká republika