Mapa kraje cr Karlovarská kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Středočeský Plzeňský kraj Jihočeský kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlinský kraj Praha

Návštěvníci Královehradeckého kraje nejsou odkázáni jen na procházky přírodou a prohlídky historických památek. Lze zde najít celou řadu příležitostí k zábavě a ke kulturnímu vyžití. Kromě návštěvy muzeí a galerií lze při pobytu v okolí Hradce Králové navštívit i celou řadu kulturních a zábavných akcí, od lokálních přes regionální až po akce nadregionálního významu.

Abyste se ve výčtu institucí, které tyto služby nabízejí lépe orientovali, připravili jsme přehledného průvodce po těch nejzajímavějších z nich. Naleznete zde podrobné informace o jejich historii i současnosti, spolu s nabídkou aktuálního programu (sekce Kalendář akcí). Těšte se zvláště do Městského muzea v Nové Pace, Galerie Zdeňka Buriana ve Dvoře Králové nad Labem, Divadla DNO v Třebechovicích pod Orebem, Pevnosti Dobrošov v České Čermné, Hvězdárny a planetária v Hradci Králové, Ditrichovy lékárny a lékárenské expozice Národního muzea v Hospitálu Kuks, Krkonošského muzea v Jilemnici, Podzemních chodeb v Jaroměři či Muzea Boženy Němcové v České Skalici.

Divadla - Královehradecký kraj

Divadla v Královehradeckém
Vydejte se spolu s námi do atmosférického prostředí divadel Královehradeckého kraje, které každoročně uspokojí kulturní apetit tisícovek milovníků těchto vyhledávaných institucí. Platí to zvláště o "Klicperově divadle v Hradci Králové", "Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě" či "Divadle DNO v Třebechovicích pod Orebem".
Česká republika

Kina - Královehradecký kraj

Kina v Královehradeckém kraji
Atlas Česka Vám přináší souhrnný seznam kin a kinosálů nacházejících se v Královehradeckém kraji. Z mnoha těchto moderních i historických objektů bychom rádi upozornili na "Multikino Cinestar v Hradci Králové", "Kino Vesmír v Trutnově", "Kino RK v Rychnově nad Kněžnou" či "Kino Vesmír v Náchodě".
Česká republika

Muzea - Královehradecký kraj

Muzea v Královehradeckém kraji
Zveme Vás na prohlídku pozoruhodných sbírek shromažďujících rozmanité předměty související s přírodními a společenskými vědami. Při návštěvě muzeí Královehradeckého kraje zavítáme i do "Jiráskova muzea v Hronově", "Fričova muzea v Lázních Bělohrad", "Krkonošského muzea ve Vrchlabí" či "Městského muzea Loreta v Chlumci nad Cidlinou".
Česká republika

Koncerty - Královehradecký kraj

Koncerty v Královehradeckém kraji
Patříte-li mezi milovníky libozvučných tónů vycházejících z klasických hudebních nástrojů či si rádi zaskotačíte na některém z hudebních festivalů hudby rozmanitých žánrů, připravili jsme pro Vás přehled koncertních sálů a festivalových areálů nacházejících se v Královehradeckém kraji.
Česká republika

Galerie a výstavy - Královehradecký kraj

Galerie a výstavy v Královehradeckém kraji
NNávštěvou výstavy či galerijní expozice si čas od času zpestří volnou chvilku zřejmě každý z nás. Chystáte-li se navštívit některou z těchto institucí nacházející se v Královehradeckém kraji, dovolujeme si Vám předložit tip v podobě "Galerie moderního umění v Hradci Králové", "Galerie výtvarného umění v Náchodě" či "Regionálního muzea a galerie v Jičíně".
Česká republika