Mapa kraje cr Karlovarská kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Středočeský Plzeňský kraj Jihočeský kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlinský kraj Praha

Moravskoslezský kraj se pomalu vymaňuje z jednoduché nálepky jednoznačně industriálního kraje, ve kterém nenajdeme mnoho kulturních center. Současnou realitou je skutečnost, že Ostrava a její okolí velmi důsledně pracuje na vylepšení této nelichotivé pověsti, čemuž odpovídala i její finálová účast v boji o titul Města kultury roku 2012. Malebná krajina Beskyd a lidovými tradicemi prosycená česko-polská pohraniční oblast, přitahovaly po staletí množství umělců, kteří zde zanechali nezaměnitelnou stopu. Proto si návštěvník tohoto kraje nemůže stěžovat na nedostatek zábavních a kulturních akcí, jejichž výčet přinášíme v oblíbeném Kalendáři akcí.

Z výčtu institucí zastřešujících jejich konání upozorňujeme zvláště na Muzeum Beskyd ve Frýdeckém zámku, Těšínské divadlo v Českém Těšíně, Památník Petra Bezruče v Opavě, Zámecké muzeum v Kravařích, Kino Vesmír v Ostravě, Slezské divadlo v Opavě, Hornické muzeum OKD Pod Landekem v Ostravě či Muzeum Zdeňka Buriana ve Štramberku.

Divadla - Moravskoslezský kraj

Divadla v Moravskoslezském kraji
Kulturní dění Moravskoslezského kraje překypuje pozoruhodnou kreativitou, která se odráží i v činnosti a působení mnoha divadelních spolků. Atlas Česka Vám v této kategorii přináší přehled divadel, mezi kterými upozorňujeme zvláště na „Divadelní společnost Petra Bezruče“, „Beskydské divadlo v Novém Jičíně“ či „Divadlo Kruh v Havířově“.
Česká republika

Kina - Moravskoslezský kraj

Kina v Moravskoslezském kraji
V kinech a kinosálech Moravskoslezského kraje se každý den scházejí stovky milovníků filmových novinek i osvědčených kinematografických titulů. Atlas Česka Vás zve na procházku po těchto objektech, mezi kterými vyčnívají „Biograf Artefakt v Novém Jičíně“, „Kino Centrum v Karviné“ či „Multikino CineStar v Ostravě“.
Česká republika

Muzea - Moravskoslezský kraj

Muzea v Moravskoslezském kraji
Zveme Vás na putování po muzejních sbírkách Moravskoslezského kraje, které monitorují historii i současnost zdejšího rozmanitého regionu. Platí to zvláště o „Slezském zemském muzeu ve Stěbořicích“, „Městském muzeu v Rýmařově“,  „Hornické muzeum v Ostravě“ či „Městské muzeum ve Vítkově“.
Česká republika

Koncerty - Moravskoslezský kraj

Koncerty v Moravskoslezském kraji
Oblast Moravskoslezského kraje je proslulá pořádáním mnoha zajímavých hudebních festivalů i jednotlivých koncertů. Atlas Česka Vás zve na procházku po jednotlivých festivalových areálech, koncertních sálech či dalších prostorech pro konání hudebních vystoupení.
Česká republika

Galerie a výstavy - Moravskoslezský kraj

Galerie a výstavy v Moravskoslezském kraji
Atlas Česka pro Vás monitoruje ty nejzajímavější galerie a výstavní expozice nacházející se v Moravskoslezském kraji. Z mnoha desítek zajímavých institucí upozorňuje zvláště na „Galerii výtvarného umění v Ostravě“, „Městské muzeum ve Vítkově“ či „Výstavní síň Musaion v Havířově“.
Česká republika