Mapa kraje cr Karlovarská kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Středočeský Plzeňský kraj Jihočeský kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlinský kraj Praha

Do Olomouckého kraje přijíždějí návštěvníci a turisté obdivovat nejen krásy přírodních scenérií Jeseníků či mlsat ovoce z úrodné oblastí nížinné Hané, ale chtějí se zde i dobře pobavit či seznámit s kulturními zajímavostmi kraje. A že k tomu budou mít dostatek příležitostí dokresluje i podrobný výčet akcí, který vám v přehledné formě předkládáme. Jedná se o souhrn divadel, kin, výstav, galerií a koncertních sálů, které obstarávají dostatečnou možnost nejen kulturního vyžití. Pro vaši konkrétnější představu o pořádaných akcích jsem v podsekci Kalendář akcí připravili aktualizovanou přehlídku programu jednotlivých institucí.

Nepochybujeme, že se dobře budete bavit zvláště v Muzeu umění v Olomouci, Kině Hvězda v Přerově, Památníku Petra Bezruče v Kostelci na Hané, Hornickém skanzenu ve Zlatých Horách, Městském divadle v Prostějově či Muzeu Vincenze Priessnitze v lázních Jeseník.

Divadla - Olomoucký kraj

Divadla v Olomouckém kraji
Přinášíme Vám bohatou nabídku historických i moderních divadelních sálů zdobících svou existencí kulturní dění v Olomouckém kraji. Těšit se můžete například do „Moravského divadla v Olomouci“, „Divadla Šumperk“, „Městského divadla v Prostějově“ či „Divadla Tramtarie v Olomouci“.
Česká republika

Kina - Olomoucký kraj

Kina v Olomouckém kraji
Žhavé filmové novinky i nestárnoucí klenoty světové i domácí kinematografie. To vše pravidelně všem zájemcům přinášejí kina a kinosály nacházející se v Olomouckém kraji. Za všechny jmenujme alespoň „Kino Metropol v Olomouci“, „Kino Oko v Šumperku“ „Kino Pohoda v Jeseníku“ či „Multikino CineStar v Olomouci“.
Česká republika

Muzea - Olomoucký kraj

Muzea v Olomouckém kraji
Zřejmě každý z nás si čas od času zpříjemní víkendové odpoledne návštěvou některé ze zajímavých kulturních expozic, nabízejících nám ohlednutí za životem našich předků či seznamující nás s aktuálním kulturním děním doma i ve světě. Atlas Česka Vás proto zve na putování po muzejních expozicích Olomouckého kraje.
Česká republika

Koncerty - Olomoucký kraj

Koncerty v Olomouckém kraji
Rytmická hudba, skvělá atmosféra, netradiční prostory. Všechny tyto atributy spojují milovníky koncertních vystoupení a to bez ohledu na preferovaný hudební žánr. Atlas Česka Vás v této sekci zve na putování po koncertních sálech a festivalových areálech nacházejících se v Olomouckém kraji.
Česká republika

Galerie a výstavy - Olomoucký kraj

Galerie a výstavy v Olomouckém kraji
Galerie a výstavy informují návštěvníky o aktuálním kulturním dění v České republice i zahraničí či shromažďují a rekapitulují ta nejcennější díla a okamžiky z našich i světových dějin. Přijměte naše pozvání do takových institucí sídlících na území Jihomoravského kraje. Za všechny jmenujme alespoň „Galerii Šumperska“ či „Výstavní síň v Hranicích“.
Česká republika