Mapa kraje cr Karlovarská kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Středočeský Plzeňský kraj Jihočeský kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlinský kraj Praha

Pardubice nejsou jen místem s dlouhou tradicí perníkářství, kvalitního hokeje či dostihových závodů. Pro návštěvníky tohoto města a celého Pardubického kraje je připraveno několik desítek lákavých míst určených ke kulturnímu vyžití a strávení zábavných chvil.

Zárukou dobrého divadla s vynikajícími výkony herců je již několik desetiletí Východočeské divadlo v Pardubicích. S historií a vývojem hornictví seznámí všechny zájemce Hornické muzeum v Jevíčku. V Poličce bylo v minulých letech vybudováno Centrum Bohuslava Martinů, upomínající na život a dílo tohoto význačného hudebního skladatele. Nejnovější filmovou produkci nabízí divákům kino Dukla v Pardubicích, kino Svět v Chrudimi, Panoramatické kino v Hlinsku či Kino Astra v Jevíčku. O konkrétním programu jednotlivých institucí Vám průběžně informujeme v sekci Kalendář akcí.

Divadla - Pardubický kraj

Divadla v Pardubickém kraji
Atlas Česka Vás zve do divadla! Navštivte spolu s námi některý z divadelních sálů nacházejících se v Pardubickém kraji. Za všechny zmiňme alespoň oblíbené „Východočeské divadlo v Pardubicích“, „Divadlo 29 v Pardubicích“ či „Roman Roun Agency v České Třebové“.
Česká republika

Kina - Pardubický kraj

Kina v Pardubickém kraji
Také obyvatelé či návštěvníci Pardubického kraje se občas rádi vydají sledovat žhavé filmové novinky do některého ze zdejších kinosálů. Atlas Česka Vás zve například do „Panoramatického kina v Hlinsku“, „Kina Svět v Chrudimi“, „Kina Astra v Jevíčku“ či „Kinokavárny Galaxie ve Svitavách“.
Česká republika

Muzea - Pardubický kraj

Muzea v Pardubickém kraji
Prohlídka některé ze zajímavých muzejních sbírek patří k oblíbeným kulturním kratochvílím snad každého z nás, přičemž obyvatelé a návštěvníci Pardubického kraje nejsou výjimkou. Spolu s naším průvodcem se můžete vydat do „Hornického muzea v Jevíčku“, „Hipologického muzea ve Slatiňanech“ či „Muzea v Červené věži v Litomyšli“.
Česká republika

Koncerty - Pardubický kraj

Koncerty v Pardubickém kraji
Kvalitní hudba předváděná v okouzlujících prostorech některého z koncertních sálů či festivalových areálů přitahuje oprávněnou pozornost každého kulturně smýšlejícího člověka. Pojďte se spolu s námi projít po těchto hudbě zasvěcených místech, nacházejících se v Pardubickém kraji.
Česká republika

Galerie a výstavy - Pardubický kraj

Galerie a výstavy v Pardubickém kraji
Hledáte výborný tip na prohlídku některé z galerií či výstavních expozic? Atlas Česka Vás zve na putování po těch nejzajímavějších institucích nacházejících se v Pardubickém kraji. Společně zavítáme do „Východočeské galerie v Pardubicích“, „Musea Josefa Váchala v Litomyšli“ či „Městského muzea a galerie v Hlinsku“.
Česká republika