Mapa kraje cr Karlovarská kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Středočeský Plzeňský kraj Jihočeský kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlinský kraj Praha

V Plzeňském kraji se návštěvníci mohou těšit na jedinečnou přírodu Národního parku Šumava, desítky lákavých architektonických skvostů a historických památek či chuť jedinečného zlatavého moku, který Plzeň a její okolí proslavil po celém světě. Vzhledem k tomu, že člověk je tvor společenský, je mu potřeba i dostatku zábavních podnětů a kulturních akcí. A právě zde se se mu naskýtá bohatá nabídka divadelních představení, muzejních expozic či galerií a kin. Jejich kompletní výčet spolu s odkazy na detailní program představení a projekcí vám přinášíme v této sekci našeho průvodce.

Z nepřeberného množství zajímavých míst doporučujeme zvláště Měšťanskou besedu v Plzni, Muzeum historie a přádelnictví v Kdyni, Muzeum Českého lesa v Tachově, Muzeum na demarkační linii v Rokycanech, Divadlo J. K. Tyla v Plzni, Městské muzeum a galerii v Nepomuku či Muzeum Šumavy v Kašperských Horách.

Divadla - Plzeňský kraj

Divadla v Plzeňském kraji
Zveme Vás na procházku po divadelních scénách Plzeňského kraje, které jsou oblíbenými místy kulturního vyžití většiny zdejších obyvatel. Vaší pozornosti doporučujeme zvláště „Divadlo Alfa v Plzni“, „Měšťanskou besedu v Plzni“ či „Divadlo Podkova v Plané u Mariánských Lázní“.
Česká republika

Kina - Plzeňský kraj

Kina v Plzeňském kraji
Hledáte-li vhodné kino pro sledování nových filmových hitů a bydlíte-li v Plzeňském kraji, jistě se Vám bude hodit přehled zdejších kinosálů, který Vám přináší Atlas Česka. Mezi nejoblíbenější patří „Kino Cinestar v Plzni“, „Kino v Kašperských Horách, „Kino Monteko v Rokycanech“ či „Kino Šumava v Klatovech“.
Česká republika

Muzea - Plzeňský kraj

Muzea v Plzeňském kraji
Muzejní sbírky shromažďují kulturní a historické bohatství naší země i odkaz generací našich předků. Chcete-li se jimi potěšit při návštěvě Plzeňského kraje, můžete si vybrat z bohaté nabídky těchto institucí. Za všechny jmenujme „Hornické muzeum v Plané“, „Městské muzeum v Kožlanech“, „Muzeum Českého lesa v Tachově“ či „Muzeum Chodska v Domažlicích“.
Česká republika

Koncerty - Plzeňský kraj

Koncerty v Plzeňském kraji
Zpříjemněte si pobyt v Plzeňském kraji návštěvou některého z mnoha desítek koncertů, které se zde odehrávají v průběhu celého kalendářního roku. V následující sekci se seznámíte s historií a současností těch nejvyhlášenějších koncertních sálů, festivalových pódií či multikulturních areálů.
Česká republika

Galerie a výstavy - Plzeňský kraj

Galerie a výstavy v Plzeňském kraji
Nejen nedělní odpoledne si stovky obyvatel i návštěvníků Plzeňského kraje zpříjemňují tento čas prohlídkou některé z desítek galerií a výstavních sálů. Za všechny doporučujeme navštívit „Galerii bratří Špillarů v Domažlicích“, „Muzeum a galerii severního Plzeňska v Kralovicích“ či „Západočeskou galerii v Plzni“.
Česká republika