Kde se nejlépe vyřádíte na horských koloběžkách

Toužíte se vrátit zpět do dětských let a užít si pořádnou legraci? Vydejte se do hor a sjeďte nějaký ten kopec na horské koloběžce. Připravili jsme pro vás článek s tipy, kde si tuto parádní zábavu nejlépe vychutnáte.

 

Trasy po České republice

Česko je téměř rájem horských koloběžek. Jakmile se někde vyskytne kopeček, to by v tom byl čert, aby poblíž nebyla půjčovna koloběžek. Za perfektním zážitkem proto nemusíte cestovat daleko. Ostatně přesvědčte se sami:

Šumava

Jízdu na koloběžce si dopřejete na Kubově Huti, kde na vás čeká až 14 km dlouhá trať. Celkem slušná délka, co říkáte? A nebojte, nahoru nebudete muset šlapat po svých, doveze vás tam vlek, který je zahrnutý v ceně půjčovného.

Cena: 150 Kč za hodinu

 

Špindlerův mlýn

Ve Špindlu vám půjčí koloběžky Hugo Goo, na kterých dojedete až 85 km čistě na elektřinu. I na vrcholky hor tak vyjedete bez jediné kapky potu. Vy i vaše děti si elektrické koloběžky zamilujete.  Pokud by vás náhodou koloběžky za nějaký čas omrzely, můžete v místním adrenalinovém centru Yellow Point slaňovat přes přehradu Labská, sjet si bobovou dráhu nebo vyzkoušet lukostřelbu.

Cena: 250 Kč za hodinu

 

Krušné hory

V Krušných horách se zaměřte na Sport areál Klíny, právě zde půjčují speciálně upravené horské koloběžky, na kterých zdoláte prudké kopce, lesní stezky a zvládnete i kamenitý terén. Skvělý adrenalinový zážitek vám přinese jízda po upravených tratích místního bikeparku. Krušné hory nabízí různé úrovně tratí, vy si tak zvolíte délku i náročnost přesně podle svého gusta. S klidem sem vezměte své ratolesti a klidně i aktivní babičku.

Cena: 170 Kč za hodinu

 

Kam k sousedům

Láká vás vyrazit na koloběžky k sousedům? Pokud ano, možná vás zaujme trasa na Slovensku nebo v Rakousku:

 

Slovensko - Žiarska dolina

Tady se připravte na lehký výšlap. Čeká vás 5 kilometrů dlouhá trasa na Žiarsku chatu, kde vám půjčí horskou koloběžku. Dolů už to posviští jedna radost, tento výlet si užije celá vaše rodina.

Cena:

1 osoba: 5,50 €

3 osoby: 5,30 €

4 a více osob: 5,00 €

 

Rakousko - Tyrolské Alpy

Za horskými koloběžkami se vydejte k hoře Heiterwanger. Právě pod ní se nachází půjčovna koloběžek a lanovka, která vás vyveze do výšky 1 644 metrů nad mořem. Počítejte s tím, že cesta dolů vám zabere zhruba hodinu, pojedete totiž celých 10 km. Chcete si v rámci výletu zlepšit kondici? Vyberte si raději krásnou trasu okolo jezera Plansee, je rovinatá, ale za tu námahu opravdu stojí. A zpět se můžete vrátit vlakem.

Cena:

Dospělí: 9 €

Děti: 7 €

 

Na co byste rozhodně neměli zapomenout

Než se vydáte vstříc koloběžkovým radovánkám, nezapomeňte si uzavřít cestovní pojištění. Nikdy nevíte, co se vám může přihodit. Koloběžky nejsou sice extrémně nebezpečné, ale cestovní pojištění byste měli mít sjednané vždy, když plánujete opustit Českou republiku. Nezapomínejte na to. A na kolik vás vyjde? S tím vám poradí ČSOB Pojišťovna a její kalkulačka cestovního pojištění. Do té zadáte počet dní, počet osob a ona vám ihned ukáže příslušnou částku, je to jednoduché.