Mapa kraje cr Karlovarská kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Středočeský Plzeňský kraj Jihočeský kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlinský kraj Praha

Malebný prstenec Středočeského kraje svírající ve svém středu hlavní město Prahu se může pyšnit nejen desítkami architektonických pamětihodností a množstvím uchvacujících přírodních scenérií, ale i dostatkem kulturních institucí a míst spojených s kvalitní zábavou. Ty jsou často ideálním tipem na rodinný výlet, přinášející obohacující poznání a pocit kvalitně stráveného času.

Mezi největší lákadla Středočeského kraje v oblasti kultury patří malebný Památník Josefa Lady v Hrusicích, Lidická galerie odkazující na tragickou historii i nadějnou přítomnost této obce, kulturním étosem prodchnuté Městské muzeum ve Velvarech, Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, Galerie Středočeského kraje zaměřená na umění 20. a 21. století v Jezuitské koleji v Kutné Hoře, Výstaviště v Lysé nad Labem. vyhledávaná expozice ve Vlašském dvoře v Kutné Hoře či Městská galerie v Berouně.

Divadla - Středočeský kraj

Divadla ve Středočeském kraji
Chystáte-li se navštívit některé z divadel nacházejících se ve Středočeském kraji, přináší Vám Atlas Česka jejich výčet spolu se všemi důležitými informacemi. Naše redakce doporučuje zvláště návštěvu „Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami“, „Městského divadla v Mladé Boleslavi“ či specifického „Lesního divadla v Řevnicích“.
Česká republika

Kina - Středočeský kraj

Kina ve Středočeském kraji
Zpříjemněte si pobyt ve Středočeském kraji návštěvou některého z filmových představení! Z naší bohaté nabídky kin a kinosálů si vybere opravdu každý. Doporučujeme obzvláště „Kino Svět v Kutné Hoře“, „Kino Tylovo divadlo v Rakovníku“, „Kino Mír v Příbrami“, „Kino Fórum v Mladé Boleslavi“, „Kino Hutník na Kladně“ či „Kino 99 v Kolíně“.
Česká republika

Muzea - Středočeský kraj

Muzea ve Středočeském kraji
Zveme Vás na putování po originálních muzejních sbírkách Středočeského kraje, které malým i velkým přinášejí zábavu i ponaučení. Za vidění bezesporu patří především „České muzeum stříbra v Kutné Hoře“, „Hornické muzeum v Příbrami“, „Muzeum betlémů na Karlštejně“ či „Muzeum Památníku Lidice“.
Česká republika

Koncerty - Středočeský kraj

Koncerty - Středočeský kraj
Při putování Středočeským krajem si každý z nás rád udělá chvilku na nevšední kulturní zážitek, kterým může být například návštěva koncertního vystoupení. V této sekci našeho průvodce bychom Vám rádi představili místa konání hudebních festivalů, koncertů vážné hudby či venkovních areálů pod otevřeným nebem.
Česká republika

Galerie a výstavy - Středočeský kraj

Galerie a výstavy ve Středočeském kraji
Středočeský kraj láká návštěvníky i na desítky míst zaměřených na galerijní expozice a výstavní sály. Atlas Česka pro Vás tato místa seřadil do přehledného seznamu, ve kterém zaujmou zvláště „Galerie Felixe Jeneweina města Kutné Hory“, „Lidická galerie“, „Městská galerie Beroun“ či „Památník Josefa Lady v Hrusicích“.
Česká republika