Mapa kraje cr Karlovarská kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Středočeský Plzeňský kraj Jihočeský kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlinský kraj Praha

Pro všechny obyvatele Ústeckého kraje či návštěvníky trávící zde dovolenou přinášíme v následující sekci seznam těch nejzajímavějších míst, které se nějakým způsobem dotýkají zdejšího kulturního a společenského života. Po romantických procházkách zdejších krajem Vám jistě přijde k chuti návštěva divadelního představení, dobrého filmu, zajímavé výstavy či hudebního koncertu dle vašeho vkusu. Abyste se ve spletité nabídce lépe orientovali, rozdělili jsem ji do pěti přehledných kategorií.

Z největších lákadel Ústecka vybíráme Hornické muzeum v Jiřetíně pod Jedlovou, Městské divadlo v Mostě, Kino Květen v Teplicích, Středoevropskou kolonii současného umění M.E.C.C.A. v Terezíně, Chmelařské muzeum v Žatci, Regionální muzeum v Teplicích či Muzeum českého granátu v Třebenicích.

Divadla - Ústecký kraj

Divadla v Ústeckém kraji
Pro všechny milovníky kvalitních divadelních představení i amatérských pokusů o dobře dělané divadlo připravil Atlas Česka putování za divadlem napříč Ústeckým krajem. Společně se zastavíme v „Činoherním studiu v Ústí nad Labem“, „Docela velkém divadle v Litvínově“ či „Městském divadle Děčín“.
Česká republika

Kina - Ústecký kraj

Kina v Ústeckém kraji
Pojďte si spolu s námi užít pár báječných hodin v některém z kinosálů Ústeckého kraje, kterých se zde nachází několik desítek. V našem seznamu se podíváme například do „Biografu u Františka v Ústí nad Labem“, „Kina Kosmos v Mostě“, „Kina Máj v Litoměřicích“ či „Kina Sněžník v Děčíně“.
Česká republika

Muzea - Ústecký kraj

Muzea v Ústeckém kraji
Atlas Česka Vám přináší přehled zajímavých muzejních expozic nacházejících se v Ústeckém kraji. Společně se podíváme do „Hornického muzea v Jiřetíně pod Jedlovou“, „Chmelařského muzea v Žatci“, „Muzea českého granátu v Třebenicích“ či „Muzea Českého Švýcarska v Krásné Lípě“.
Česká republika

Koncerty - Ústecký kraj

Koncerty v Ústeckém kraji
Navštěvujete s oblibou hudební koncerty rozmanitých žánrů a stylů? Pokud ano, jistě se Vám bude hodit výčet koncertních sálů a hudebních areálů vhodných pro konání festivalů, nacházejících se v Ústeckém kraji. Najdete zde všechny významná a návštěvnicky atraktivní místa spojená s hudbou.
Česká republika

Galerie a výstavy - Ústecký kraj

Galerie a výstavy v Ústeckém kraji
Zveme Vás na putování po galeriích a výstavních sálech Ústeckého kraje, které přinášejí zábavu i poučení tisícovkám návštěvníků v průběhu celého roku. Za všechny uvádíme například „Galerii výtvarného umění v Mostě“, „Galerii moderního umění v Roudnici nad Labem“ či „Galerii Benedikta Rejta“.
Česká republika