Na východním okraji Rožnova pod Radhoštěm, na Karlově kopci stojí od roku 2012 rozhledna pojmenovaná podle architekta Dušana Jurkoviče.

Dušan Jurkovič totiž navrhl v tomto kraji rozhlednu již roku 1896 a to pro Turistický spolek ve Valašském Meziříčí, tehdy měla stát na kopci Brňov. Pro nedostatek financí se projekt neuskutečnil. Další iniciativu vyvinul v 60. letech 20. století tehdejší ředitel Valašského muzea, ani jemu se však nepodařilo plán uskutečnit. Až v roce 2011 se podařilo výstavbu rozhledny zahájit na Karlově kopci nad Valašskou dědinou. Rozhledna byla otevřena v roce 2012.

Jde o dřevěnou stavbu postavenou na kamenné podezdívce. Z tohoto důvodu neměla hmotnost přesáhnout 5 tun, nakonec se to téměř podařilo, překročeno bylo jen o pár kilogramů. Usazení kvůli silnému větru proběhlo napodruhé. Ke stavbě byly vybrány stromy staré 100-120 let a silné minimálně 80 cm v průměru ve výšce 12 m. Celkem bylo spotřebováno na 200 m3 kulatiny a 100 m3 řeziva. Nosné prvky se schodištěm jsou zhotoveny z dubu, zbylé části pak ze smrku či jedle. Ochoz rozhledny se nachází ve výšce 18,87 m a v současné době (září 2012) poskytuje trochu omezený výhled, zejména na Rožnov a velmi blízké okolí. Zlepšení by se mělo dosáhnout při úpravě okolí, tj. pokácením cca necelé stovky stromů. Zatím však běží řízení. Náklady na stavbu dosáhly 12 mil. korun, podstatná část byla uhrazena z dotací. Rozhledna má otevírací dobu s provozem zhruba do dubna do října.

Od záchytného parkoviště v Palackého ulici (pod Karlovým kopcem) sem vede turisticky značená cesta.