Mapa kraje cr Karlovarská kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Středočeský Plzeňský kraj Jihočeský kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlinský kraj Praha

O Zlínském kraji se někdy s nadsázkou hovoří jako o domovině ševců a pijáků slivovice. Nepopíráme, že bychom zde nenalezli dostatek zástupců obou kategorií, ale rádi bychom vás upozornili i na další zajímavé profese a místa, která by vám při návštěvě Zlínska neměla uniknout. Tradiční folklorní a lidové slavnosti zde vytvářejí nezaměnitelnou součást kulturního života místních obyvatel a tomu odpovídá i bohatá nabídka výstavních expozic či regionálních divadel. Stejně tak hudba tvoří součást společenského života, a proto zde snad více než v kterémkoliv jiném kraji nalezneme mnoho míst k jejich pořádání v přírodě, pod otevřeným nebem. Staleté tradice a živou přítomnost připomínají i četná divadelní vystoupení místních divadelních souborů.

Rozhodně neprohloupíte, navštívíte-li Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, Velké kino ve Zlíně, Arcidiecézní muzeum Kroměříž, Slovácké muzeum v Uherském Hradišti, Památník Ploština v Drnovicích či Obuvnické muzeum ve Zlíně.

Divadla - Zlínský kraj

Divadla ve Zlínském kraji
Zlínský kraj nabízí návštěvníkům mnoho desítek zajímavých kulturních míst i institucí, mezi kterými hrají zvláštní prim jedinečná divadla. Atlas Česka Vás zve k jejich návštěvě a přináší i obsáhlý přehled. Doporučujeme zvláště „Slovácké divadlo v Uherském Hradišti“ či „Hoffmannovo divadlo v Uherském Hradišti“.
Česká republika

Kina - Zlínský kraj

Kina ve Zlínském kraji
Zveme Vás na návštěvu filmových představení do některého z mnoha oblíbených kin a kinosálů ve Zlínském kraji. Z bohaté nabídky doporučujeme zvláště „Kino Charlie ve Zlíně“, „Kino Hvězda v Uherském Hradišti“, „Kino Nadsklepí v Kroměříži“ či „Kino Vatra ve Vsetíně“.
Česká republika

Muzea - Zlínský kraj

Muzea ve Zlínském kraji
Pestrý a bohatý kulturní odkaz folklorem prodchnutého Zlinského kraje zřejmě nejlépe postihují zdejší muzea, jejichž souhrnný přehled Vám v této sekci našeho Atlasu Česka přinášíme. Doporučujeme zvláště návštěvu „Karlovského muzea ve Velkých Karlovicích“, „Městského muzea ve Valašských Kloboucích“ či „Městského muzea v Holešově“.
Česká republika

Koncerty - Zlínský kraj

Koncerty ve Zlínském kraji
Mezi oblíbené kulturní akce ve Zlínském kraji patří i rozmanité koncerty a hudební vystoupení, která odrážejí staleté folklorní tradice regionu i reflektují aktuální hudební scénu. Atlas Česka by Vás v této kategorii rád seznámil s těmi nejzajímavějšími koncertními sály, festivalovými areály či hudebními pódii.
Česká republika

Galerie a výstavy - Zlínský kraj

Galerie a výstavy ve Zlínském kraji
Galerie a výstavní sály po celé České republice shromažďují informace o působení generací našich předků i monitorují aktuální kulturní vývoj. Výjimkou nejsou ani instituce tohoto typu ve Zlínském kraji, mezi  kterými doporučujeme návštěvu „Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně“ či „Galerii Radnice ve Slavičíně“.
Česká republika