Statistika našeho portálu

  • 94 911 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 190 Míst a památek

Zero waste festival Prague

27.09.2020 Praha

První ročník multižánrového festivalu Zero Waste Festival Prague se uskuteční 27. září 2020 v Pražské tržnici v Holešovicích.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Holešovická tržnice
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Tým festivalu pro vás připravil bohatý program – přednášky, panelovou diskusi, projekce, dětské divadlo, workshopy, malostánky a mnoho dalšího. To vše ve spolupráci s komunitou, která se snaží inspirovat společnost ke snížení odpadu a naopak podporuje rukodělnost a minimalismus v každodenním životě. 

"Rády bychom celý trend udržitelnosti vyčlenily z malých komunit a propojily do jedné veřejnosti propagované a přístupné akce, kde se potkají odborníci s laiky, a tím se trend za šetrnější hospodaření s planetou posune dále mezi lidi." říkají organizátorky festivalu – Eliška, Nika, Tereza a Lucie. "Antré festivalu jsme velmi minimalisticky odstartovaly již v loňském roce v Karlínské Invalidovně. Letos jsme se postaraly o širší a zajímavější záběr, aby měli návštěvníci všech věkových kategorií včetně dětí z čeho vybírat." dodávají. 

V letošním roce nás mimo jiné těší zapojení Institutu Cirkulární Ekonomiky, Bezobalu a iniciativy Zachraň jídlo, kteří se zúčastní panelové diskuse tematicky zaměřené na jídlo a cirkulární ekonomiku. V rámci přednáškového bloku se budete moct setkat s kolektivem Kokozy, Tierra Verde, Morfujeme 2nd blood nebo s projekty Na ovoce a Reduca. Přednášky budou věnovány tématům udržitelnosti, ekologii a konceptu zero-waste. Nevyhneme se ani aktuální problematice klimatické krize a jejích dopadů na společnost i jednotlivce – terapeut Martin Nawrath v této souvislosti promluví o environmentálním žalu. 

Díky rozmanitým workshopům budete mít možnost vyrobit si například domácí ekologickou kosmetiku s Liškou Mazanou, vázu z pivní lahve s ateliérem recyklovaného skla Mars, macrame závěs s projektem Z pokoje do pokoje, nebo svojí vlastní RELU tašku pod vedením Lucie Poubové ze Swap Prague. 

Z malostánků se můžete těšit na nespočet projektů, které se věnují udržitelnosti a zdravému životnímu stylu – Slow Femme, Yoni, Reformát, Permakultura CS, Knihovna věcí, Almara soap a další. Nezbytnou součástí jsou také bezobalové obchody Bout, Zemidluh a Spolkový obchod Ob-Živa. 

Doprovodný program zajistí filmové projekce, čítárna, dětské divadlo Pampeliška a jiné. Celý festival bude doprovázen hudbou z kolektivu Altenburg Dj´s. Nebude chybět ani skvělé veganské občerstvení od Eaternia, drinky z H40 Café nebo výborná káva z espresso baru Zašívárna. 

Vstupné na festival je 200 Kč, workshopy jsou hrazené zvlášť. 

Další akce v okolí

Florbalový příměstský kemp - Praha

22.02.2021 - 28.02.2021
Bublina Arena

Ráno své ratolesti přivezete a odpoledne si je opět můžete vyzvednout s novými zážitky. Florbalový tábor je zaměřen…

Online: STŘECHY PRAHA 2021 - celá ČR

27.02.2021 - 28.02.2021
Praha

Společnost URSA Vás zve ve dnech 26. a 27. února 2021 na 23. ročník veletrhu STŘECHY PRAHA 2021, kde se stala jedním z…

Online: Piš jako King - celá ČR

01.03.2021 - 01.03.2021
Praha

Online workshop tvůrčího psaní.

Online: Jóga, už ne tolik mezi obra…

01.03.2021 - 01.03.2021
Pragovka Gallery

Pojďte dosáhnout klidu mysli a harmonie těla. Kvůli vládním nařízením se však tentokrát nepotkáme v prostředí galerie,…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pátek 26. únor

Dnes má svátek Dorota

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete