Statistika našeho portálu

  • 86 078 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 153 Míst a památek

100 let módy - Brno

07.09.2018 - 30.09.2018 Brno

Vrátit se v čase a zažít průřez módou posledních sto let budou moci návštěvníci brněnského obchodního centra Olympia, kde bude od 7. do 30. září probíhat výstava "100 let módy". V pasážích obchodního centra budou vystaveny modely z let třicátých, šedesátých, osmdesátých, ale i dnešní módní trendy z oblasti sportu, společenské módy a mnoha dalších. Vedle retro módních výstřelků přenesou…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Vrátit se v čase a zažít průřez módou posledních sto let budou moci návštěvníci brněnského obchodního centra Olympia, kde bude od 7. do 30. září probíhat výstava "100 let módy". V pasážích obchodního centra budou vystaveny modely z let třicátých, šedesátých, osmdesátých, ale i dnešní módní trendy z oblasti sportu, společenské módy a mnoha dalších. Vedle retro módních výstřelků přenesou návštěvníky do minulosti také kulisy prvorepublikových podniků nebo samotná kancelář prvního československého prezidenta.

Zájemci budou mít možnost nahlédnout i do prvorepublikové kavárny, ve které nad kávou diskutoval o politice třeba Karel Čapek nebo Ferdinand Peroutka. Druhá část centrální expozice je zavede na Pražský hrad do kanceláře prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. A přímo z ní zavítají do nočního podniku, kde se bavily přední celebrity jako Adina Mandlová nebo Oldřich Nový.

V pasážích OC Olympia Brno budou k vidění módní kousky z jednotlivých etap naší republiky a návštěvníci si tak prostřednictvím módy připomenou stoletou historii naší země. Mezi exponáty se objeví večerní róby z období první republiky až po současné kousky předních českých návrhářů. Do filmového světa zavede návštěvníky expozice filmové módy, kde budou moci zahlédnout módní doplňky z legendárních českých snímků.

"Předpokládáme, že velký úspěch sklidí expozice spodního prádla, které znaly jenom naše prababičky. Vystavené budou spodní košilky, kalhotky, různé šněrovačky, spodničky. Věřím, že si každý přijde na své. Ženy budou moci obdivovat večerní róby, muži prozkoumají vývoj v lyžařské módě," láká na výstavu Jan Pazour, ředitel OC Olympia Brno.

Sportovnímu oblečení bude kromě expozice zimních sportů věnována také část výstavy, která připomene některé české olympijské úspěchy. A to díky značce Alpine Pro, která už několik let obléká české olympijské výpravy. K vidění budou například gumáky, ve kterých si došly pro stříbrné medaile na Letních olympijských hrách v Londýně tenistky Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou, nebo bunda, kterou si při zisku zlaté medaile v Soči oblékla naruby Eva Samková, a také další sportovní kolekce inspirované například úspěchy Emila Zátopka, díly Alfonse Muchy nebo Františka Kupky.

Víkendový doprovodný program

Návštěvníci se mohou těšit také na doprovodný program včetně soutěží. V neděli 16. září ožije hlavní expozice – prvorepubliková kavárna i pracovna prezidenta T. G. Masaryka. Celé odpoledne bude probíhat soutěžní kvíz o dárky.

Další neděli 23. září si budou moci návštěvníci zasoutěžit o okamžité výhry v interaktivní tématické soutěži.

V neděli 30. září se mohou návštěvníci setkat s nekonvenční módní návrhářkou Táňou Havlíčkovou. V průběhu odpoledne budou probíhat krátké besedy, konzultace a workshop. Díky testu také mohou objevit svůj stylový profil.

Zdarma přístupná výstava bude umístěna v pasážích obchodního centra Olympia Brno vždy od pondělí do pátku, od 8 do 23 hodin a o víkendu od 8 do 24 hodin.

Termín výstavy: 7. až 30. září 2018, více informací na www.olympia-centrum.cz

 

Mapa

Další akce v okolí

Akce pro nezadané Brno zdarma sezna…

03.02.2019 - 15.12.2019
Brno

Hledáš spřízněnou duši? Pojď s námi každou neděli na naši pravidelnou akci pro nezadané do 45 let v Brně zdarma-…

Společné plavání Brno zdarma - sezn…

05.02.2019 - 17.12.2019
Sportovní 486/4, 602 00…

Naše společné plavání je určeno pro všechny singles muže a ženy, kteří buď aktivně hledají partnera nebo třeba jen…

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotroni…

17.02.2019 - 17.02.2019
Žerotínovo náměstí 533,…

Společenství Josefa Zezulky Vás zve na setkání s biotronikou, v rámci Duchovní univerzity Bytí.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete