Statistika našeho portálu

  • 87 784 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 161 Míst a památek

3D svět Olympia - výstava - Olympia Brno

16.06.2012 - 15.07.2012 Olympia Brno, U Dálnice 777, Modřice

Výstava velkoplošných 3D maleb a 3D street painting FOTO.3D malbyPři vytváření obrazu ve 3D efektu se využívá optické matematiky, při níž se zvolený motiv maluje zdeformovaný tak, aby při pohledu z jednoho místa, tzv. fotopointu, vytvářel věrnou prostorovou iluzi motivu, např. propasti. Při pohledu z jiných míst je malba deformovaná a stává se nečitelnou. Obrazy jsou často velkých formátů, okolo…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Olympia Brno, U Dálnice 777, Modřice
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Brno-město
Obec
Brno

Fotogalerie k článku

Výstava velkoplošných 3D maleb a 3D street painting FOTO.

3D malby

Při vytváření obrazu ve 3D efektu se využívá optické matematiky, při níž se zvolený motiv maluje zdeformovaný tak, aby při pohledu z jednoho místa, tzv. fotopointu, vytvářel věrnou prostorovou iluzi motivu, např. propasti. Při pohledu z jiných míst je malba deformovaná a stává se nečitelnou. Obrazy jsou často velkých formátů, okolo 100 i více m2 a jsou malovány většinou na zem. 3D efekt nejlépe vynikne na fotografii, která potlačí prostorové vnímání lidského oka u takto velkých ploch. K tomuto účelu jsme pro vás u každého obrazu vytvořili místo z realistických prvků, které jsou součástí obrazů – zábradlí, ovládací pult apod. Na tomto místě se můžete nechat vyfotit ze správného místa (fotopointu) vyznačeného před obrazem a tím se stanete součástí dění na obraze.

Tvůrci:

Patrik Proško a Jan Jirovec – oba absolventi střední průmyslové školy keramické v Bechyni, Proško následně absolvuje na vysoké škole uměleckoprůmyslové v ateliéru sochařství a Jirovec na akademii výtvarných umění v ateliéru malby. Oba se pohybují na pestrém poli umělecké kreativity v široké škále současných i tradičních materiálů a technologií, řemeslo nevyjímaje. Od volné tvorby, přes portréty a pamětní desky, umělecké zásahy do interiérů i exteriérů, spolupráce s architekty a vědci až po nástěnné malby, či hyperrealistické sochařství – např. vědecké rekonstrukce zvířat a krajin jako například realizace největší sochy krajiny v Evropě indonéské džungle pro pražskou ZOO (2 000 m2). V současné době se věnují ručně malovaným 3D obrazům a instalacím.

Přejeme vám příjemnou zábavu.

Mapa

Další akce v okolí

Animefest.cz - Brno

24.05.2019 - 26.05.2019
Výstaviště Brno

Animefest je každoroční setkání fanoušků mangy a anime. Každý rok nabízí kvalitní přednášky, zábavné soutěže, praktické…

Action in the City - Brno

25.05.2019 - 25.05.2019
Moravské náměstí Brno

Den plný aktivit pro děti i dospělé s pestrým programem – podívej se – vyber si – a to nejlepší, co můžeš udělat –…

Den dětí - Vila Löw-Beer Brno

25.05.2019 - 25.05.2019
Vila Löw-Beer

Poslední květnovou sobotu bude areál vily Löw-Beer patřit dětem!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Tip na dovolenou v autokempu

Pokud patříte mezi ty, kteří už nyní dopředu plánují svou letní dovolenou, zkuste se nechat inspirovat rozkošnou dovolenou na Rozkoši v autokempu Rozkoš.

Více na stránce Rozkošná dovolená na Rozkoši.

Kategorie

pátek 24. květen

Dnes má svátek Jana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete