Statistika našeho portálu

  • 86 078 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 153 Míst a památek

40. festival české filmové komedie - Nové Město nad Metují

23.09.2018 - 29.09.2018 Teplice nad Metují

Festival komedie v "Nováči” bude ctít ekologiíNádobí z plastu nemusí zatěžovat naši planetu. To, ve kterém se napojíte a nakrmíte u nás na festivalu, tak bude z tak zvaného ekoplastu - materiálu recyklovatelného v průmyslových kompostárnách. Ze stejného materiálu bude vyrobeno i posezení pro diváky a bannery na sprejování používané na naší alternativní scéně v kasárnách. "Tohle výrazné vylepšení…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Festival komedie v "Nováči” bude ctít ekologií

Nádobí z plastu nemusí zatěžovat naši planetu. To, ve kterém se napojíte a nakrmíte u nás na festivalu, tak bude z tak zvaného ekoplastu - materiálu recyklovatelného v průmyslových kompostárnách. Ze stejného materiálu bude vyrobeno i posezení pro diváky a bannery na sprejování používané na naší alternativní scéně v kasárnách. "Tohle výrazné vylepšení se nám povedlo díky spolupráci s BioPlanetou z Hradce Králové. Právě díky nim budeme letos eko,” uvedl ředitel festivalu Zdeněk Krákora. Společnost Bioplaneta je hlavním partnerem Alternativní scény.

O Ekoplastech

Jednou z hlavních předností bioplastů oproti klasickému plastu je to, že se mohou jednoduše vlivem přirozených rozkladných procesů rozložit na humus, který následně rostliny zpětně využijí při svém růstu. Nejrychleji rozklad probíhá v průmyslové kompostárně, kde jsou ideální podmínky. Bioplasty se mohou rozložit i na kompostu nebo v půdě, ale proces trvá samozřejmě mnohem déle. Bioplasty se rozloží i na otevřeném prostoru, ale zde pro jejich rozklad nejsou ideální podmínky.

 

Mapa

Další akce v okolí

Reprezentační ples města - Náchod

23.02.2019 - 24.02.2019
Městské divadlo Dr.…

Reprezentační ples

Vinum et Cetera - Broumov

08.06.2019 - 08.06.2019
Broumovský klášter

Zveme vás na tradiční ochutnávku vína na nádvoří Broumovského kláštera. Představuje selekci padesáti vín z expozice…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete