Statistika našeho portálu

  • 95 236 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 193 Míst a památek

9. ročník festivalu Teplický Cimes začíná 9. listopadu!

09.11.2019 - 27.11.2019 Teplice

Již za necelé tři týdny začíná festival Teplický cimes – Dny židovské kultury, letos již podeváté. Spolek Ulpan Teplice připravil v jeho rámci dvanáct různorodých akcí, takže návštěvníci budou mít celý listopad z čeho vybírat!

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Teplice

Fotogalerie k článku

Festival bude zahájen v sobotu 9. 11. koncertem izraelské skupiny Jewish Monkeys. Před několika lety vyprodala tato skupina teplický Jazz club a ohlasy na koncert byly velkolepé. Kdo tedy přijde letos do Knaku, nebude jistě litovat!

     V pondělí 11. 11. se uskuteční v Beuronské kapli teplického gymnázia vernisáž výstavy Židovské svědectví o českém století. Úvodního slova se ujme Zuzana Pavlovská z Židovského muzea v Praze.

     Samaritáni a ti druzí – známé i neznámé náboženské komunity ve Svaté zemi - to je téma pro Jana Fingerlanda, komentátora Českého rozhlasu, jehož přednáška proběhne ve středu 13. 11. v Regionální knihovně Teplice.

     Po sedmi letech se na Teplický cimes vrací známý hudební publicista Jiří Černý. V Jazz clubu vystoupí ve čtvrtek 14. 11. od 19.00 se svým poslechovým  pořadem o Amy Winehouse.

     Izraelská kuchyně v rámci již tradiční ochutnávky se letos pražský šéfkuchař Noam Darom zaměří na židovskou svatbu. V sobotu 16. 11. v hotelu Giovanni Giacomo.

     V neděli 17. 11. představí v tělocvičně Gymnázia Teplice David Bohbot Krav maga. Boj z blízka bude návštěvníkům představen nejen teoreticky, ale také prakticky. Dobrovolníci jsou tedy vítáni!

     Svatební židovské zvyky a tradice představí posluchačům brněnský rabín Štěpán Menaše Kliment, a to v úterý 19. 11. v kavárně Krušnohorského divadla.

     Ani letos nebude chybět filmové představení, letos však zcela výjimečné. Za účasti režiséra Václava Marhoula bude promítnuto v Kině Květen ve středu 20. 11. od 17.30 Nabarvené ptáče. Na samotné promítání filmu naváže beseda s režisérem! Po ní bude následovat občerstvení s možností promluvit s režisérem.

     V sobotu 23. 11. čeká návštěvníky festivalu v Bartholomeus Gallery Café rovnou dvojitá výzva – v 18.30 začne Ochutnávka košer pálenek, likérů a medoviny společnosti Agnes Zelená Bohdaneč, na kterou od 20.00 naváže koncert pražské klezmer-balkán skupiny Rejbele.

     Architektura a osud teplických Židů II - komentovaná procházka Pavlíny Bouškové z teplického muzea a architekta Jana Hanzlíka se za jakéhokoliv počasí uskuteční v neděli 24. 11. Procházka samotným centrem města začne ve 14.00 u Krušnohorského divadla.

      Festival bude zakončen ve středu 27. 11. divadelním představením Neslušní, které se bude konat od 19.00 v Malém sále Krušnohorského divadla. Diváci budou mít příležitost zhlédnout hru současné americké autorky Pauly Vogel, která byla oceněna mj. Tony Award či Outer Critics Circle Award. Zpracování tohoto silného příběhu pražskou Komorní činohrou pak získalo Cenu Dona Quijota a stalo se vítěznou inscenací Mezinárodního divadelního festivalu SLAVIJA 2019 v Bělehradu.

     Na všech akcích bude pro návštěvníky připraveno malé tradiční pohoštění. Více informací možno získat na webových stránkách festivalu www.teplicky-cimes.cz nebo na facebooku.

Mapa

Další akce v okolí

Čechomor Kooperativa Tour 33 radost…

09.09.2021 - 09.09.2021
Zámek Teplice

Čechomor vyráží na letní Kooperativa Tour s novou deskou Radosti života a zároveň oslaví 33 let skupiny na hudební…

Čechomor Kooperativa Tour 33 radost…

19.06.2021 - 19.06.2021
Letní kino Chomutov

Čechomor vyráží na letní Kooperativa Tour s novou deskou Radosti života a zároveň oslaví 33 let skupiny na hudební…

Kultura pod hvězdami - Opočno

13.08.2021 - 15.08.2021
Zámek Opočno

Jedinečný kulturní večer s úžasnými zážitky.

Běh Barvám Neutečeš - Ústí nad Labem

29.05.2021 - 29.05.2021
Park Severní Terasa

Fenomenální barevná show - to je Barvám Neutečeš! 7. ročník je tu! Běh, ve kterém není hlavním motivem rychlost, ale…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pondělí 17. květen

Dnes má svátek Aneta

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete