Statistika našeho portálu

  • 95 245 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 193 Míst a památek

Advent na náměstí Jiřího z Poděbrad

27.11.2015 - 22.12.2015 Praha

Nenechte si ujít Advent na náměstí Jiřího z Poděbrad!Městská část Praha 3 připravila pestrý adventní program, který již symbolicky začíná 27. listopadu rozsvěcením vánočního stromku na náměstí Jiřího z Poděbrad, a potrvá až do 22. prosince.Vánoční odpoledne v hospodě U vystřelenýho oka, výstava Žižkovského betlému v Informačním centru Praha 3, adventní koncert souboru Collegium 1704 v kostele…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
náměstí Jiřího z Poděbrad
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Nenechte si ujít Advent na náměstí Jiřího z Poděbrad!

Městská část Praha 3 připravila pestrý adventní program, který již symbolicky začíná 27. listopadu rozsvěcením vánočního stromku na náměstí Jiřího z Poděbrad, a potrvá až do 22. prosince.

Vánoční odpoledne v hospodě U vystřelenýho oka, výstava Žižkovského betlému v Informačním centru Praha 3, adventní koncert souboru Collegium 1704 v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně či kapely Blue Effect. Advent v Praze 3 přinese zábavu pro děti i dospělé, počínaje adventními dílnami, kde během víkendu si bude moct každý vyrobit vánoční ozdoby nebo drobné dárky pomocí tradičních i moderních technik na náměstí Jiřího z Poděbrad přes Živý Betlém nebo klasického repertoáru Vánoc – Rybovy České mše vánoční, která zazní v Kulturním centru Za Žižkovskou vozovnou hned po dva večery 20. a 22. prosince. Zábavu slibují undergroundové neděle v hospodě U vystřelenýho oka, kde zahrají Čerti ve stodole nebo legendární The Plastic People Of The Universe. Nebude chybět ani tradiční Adventní koncert na schodech před kostelem Nejsvětějšího Srdce Páně.

Od 1. prosince až do konce ledna bude v informačním centru k vidění Žižkovský betlém, který na rozdíl od minulého roku se rozrostl o další charizmatické postavičky. Odcházející Jára Cimrman, Švejk na vozíku, Žižkovský Pepík a Žižkovská fiflena, prvorepublikový strážmistr, které dodělali studenti SUPŠ, doplní Žižkovské rodinky, Rychlých šípů, Karla Hartiga, Frntiška Josefa I. nebo T. G. Masaryka. "Nakonec jsme stihli i létajícího Jana Tleskače," prozradil Richard Pešek, který vedl studenty během výroby. Temná postavička se tedy bude vznášet na panoramatem kostela sv. Prokopa.

Žižkovský betlém se bude průběžně každým rokem rozšiřovat o další prostranství nebo charizmatické prvorepublikové figurky.

Plakát

 

Těšíme se na vás!

Další akce v okolí

Online: Oslavte Mezinárodní den bal…

17.05.2021 - 24.05.2021
Praha

Přepravce GLS se letos opět zapojí do neoficiálních celoevropských oslav Mezinárodního dne balíků. Pro letošní rok si…

Klasika a hudba z filmů a pohádek -…

18.06.2021 - 18.06.2021
Karmelitská 2/4, 118 00…

Koncert orchestru Nadačního fondu Harmonie zejména pro rodiny s dětmi.

Veggie Náplavka NOW - Praha

20.06.2021 - 20.06.2021
Praha

20.6.2021 od 10 do 19:00 hodin.

Multisportovní příměstský kemp - Pr…

05.07.2021 - 09.07.2021
Exe Sport Arena

Ráno své ratolesti přivezete a odpoledne si je opět můžete vyzvednout s novými zážitky. Multisportovní tábor je každý…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

úterý 18. květen

Dnes má svátek Nataša

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete