Statistika našeho portálu

  • 94 758 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Afghánistán očima dvou reportérek - výstava - Galerie Portheimka Praha

05.02.2013 - 01.03.2013 Praha

Zveme vás na výstavuAFGÁNISTÁNOČIMA DVOU REPORTÉREK5. 2. - 1. 3. 2013, 13:00 - 18:00Jarmila Štuková – po absolvování DAMU spolupracovala s respektovanými reportéry na dokumentech pro Českou televizi, tři roky působila jako reportérka v Lidových novinách, dva roky fotografovala pro agenturu ISIFA/GETTY IMAGES a nyní je fotografkou a reportérkou na volné noze. Zabývá se především reportážní,…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Galerie Portheimka, Štefánikova 12, Praha 5
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Zveme vás na výstavu

AFGÁNISTÁN
OČIMA DVOU REPORTÉREK

5. 2. - 1. 3. 2013, 13:00 - 18:00

Jarmila Štuková – po absolvování DAMU spolupracovala s respektovanými reportéry na dokumentech pro Českou televizi, tři roky působila jako reportérka v Lidových novinách, dva roky fotografovala pro agenturu ISIFA/GETTY IMAGES a nyní je fotografkou a reportérkou na volné noze. Zabývá se především reportážní, portrétní a stylizovanou fotografií. Zachycení reality do působivého obrazu bez stylizace však patří do její nejoblíbenější oblasti fotografie. v posledních sedmi letech podnikla mnoho reportážních cest především do rozvojových zemí, kde se soustředila na dokumentování sociální problematiky (problematika AIDS v jižní Indii, sirotci v kanálech ukrajinské Oděsy, život a trénink chudých zápasníků v Senegalu a Gambii, zemětřesení na Haiti). Její reportáže se objevují nejen v českých, ale i v zahraničních magazínech. Za své fotografie získala i ceny a čestná uznání.

Lenka Klicperová – novinářka a fotografka. Začínala jako zpravodajka, posledních 10 let pracuje v časopise Lidé a Země a jeho šéfredaktorkou je od r. 2004. Navštívila řadu afrických zemí, pracovala v Angole, Namibii, Nigérii, Tanzánii, Keni, Etiopii, Mali, Čadu i Demokratické republice Kongo. Také dvakrát pracovala v Afghánistánu a Iráku. Zaměřuje se na dokumentaci života domorodých etnik, na problematiku žen a jejich postavení ve třetím světě a na reportážní a portrétní fotografii. Spolupracuje i s dalšími periodiky, TV a rádii. Za své fotografie získala čestné uznání v soutěži Czech Press Photo. V r. 2008 stála u zrodu obč. sdružení Femisphera, v rámci něhož vznikl i projekt Kongo – ukradené ženství týkající se masového znásilňování žen na východě Konga sužovaného válkou. V listopadu 2009 uskutečnila cestu do severní Keni, kde se zabývala ženskou obřízkou u kmenů Samburů a Elmolů. V r. 2010 odjela na Haiti postižené zemětřesením, aby zde pracovala jako fotoreportérka. Zúčastnila se mnoha další projektů a je spoluautorkou knihy Afrika v nás (nakladatelství MF r. 2010).

Otevřeno

denně mimo pondělí

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Další akce v okolí

Grand Veteran - Praha

24.04.2021 - 24.04.2021
Psychiatrická lečebna…

Srdečně Vás zveme na jedinečnou akci všech klubů historických vozidel v ČR Grand Veteran. Na jednom místě se veřejnosti…

Online: Scandi 2021 - celá ČR

25.01.2021 - 31.01.2021
Praha

Přehlídka Scandi - výběr nejzajímavějšího ze současného skandinávského filmu. Během čtyř dnů nabídne prostřednictvím…

Online: Pomoc znamenala život - cel…

26.01.2021 - 27.01.2021
Praha

Tři filmy, tisíce osudů.

Online: Trendy v online marketingu-…

26.01.2021 - 26.01.2021
Praha

I ta nejkrutější doba přeje připraveným! Přijďte načerpat inspiraci pro vaši novoroční marketingovou strategii od těch…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

úterý 26. leden

Dnes má svátek Zora

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete