Statistika našeho portálu

  • 0 Akcí v kalendáři
  • 0 Ubytovacích zařízení
  • 0 Míst a památek

Akce o pohybu, pohyb na akci to je MoveCon součást Festivalu Fantazie

29.06.2012 - 08.07.2012 Chotěboř

Pohyb, setkávání. Vylučují se nebo naopak umí koexistovat či se přímo doplňovat? Festival Fantazie v Chotěboři (29. 6. – 8. 7.) navštíví tisíce lidí, přijedou za filmy, hrami a vším, co je protknuté dobrodružstvím, ať se jedná o světy fantasy nebo sci-fi, či seriály z hororového prostředí. To je setkávání, ale musí se odehrávat jen vsedě, při sledování filmů a hraní her? Co je ale…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Pohyb, setkávání. Vylučují se nebo naopak umí koexistovat či se přímo doplňovat? Festival Fantazie v Chotěboři (29. 6. – 8. 7.) navštíví tisíce lidí, přijedou za filmy, hrami a vším, co je protknuté dobrodružstvím, ať se jedná o světy fantasy nebo sci-fi, či seriály z hororového prostředí. To je setkávání, ale musí se odehrávat jen vsedě, při sledování filmů a hraní her?
Co je ale největším dobrodružstvím? Prožít něco napínavého na vlastní kůži. Vzrušujícím zážitkem se může stát vášnivý tanec, první krůčky v bojovém umění anebo tak, na první pohled, jednoduchá věc jako je ranní rozcvička.

A to přesně nabízí MovCon! Pohybová linie Festivalu Fantazie není jen o pohybu, je o všem co se dá s pohybem spojit, o teorii boje je přednáška Renesanční mistři šermu, pokud je lákavější uchopit do ruky zbraň a postavit se soupeři je zde linie workshopů, například Šavle není meč, o to větší bžunda, již dle názvu šermířská dílna spojená s legrací i uměním boje. A Dům rytířských ctností připravil pro MoveCon mnohem více, samé nové pořady (a mimo jiné přivezeme opět desítky funkčních zbraní)!
Boj čili fight není výsadou válečníků, křehké dívenky v nádherných kostýmech jsou éterické zástupkyně stylu anime. Hrají divadlo o postavách, které ztvárňují, takzvaný Cosplay. Součástí každého dramatu je i konflikt a už tu máme další nabídku MoveConu. První ucelená série určená milovníkům scénického ztvárnění oblíbených postav – Cosfight, aneb jak sestavit bojovou scénu pro anime (také pro divadlo, film, LARP). Mimo teorie opět nabízí MoveCon praktickou dílnu a fakt, že na Animefestu tento pořad navštívilo přes sto lidí, říká, přijďte včas, dokud jsou zbraně na půjčení.
Co vám ještě mohu slíbit? Nu, jako lektor Domu rytířských ctností výše uvedené a pár dalších přednášek a bojových ateliérů navíc. Jako součást party super lidí pořádajících MoveCon, tuto linii Festivalu Fantazie, ještě něco navíc: Taneční dílny od břišního tance po vášnivé tango, čínské meditační a bojové umění předávané úžasnou lektorkou (zlatou medailí se nechlubí, ale my víme své), zápasení a hravé rozcvičky s fakt pořádným učitelem, kejklířské a divadelní dovednosti předávané talentovanými a čirou náhodou i krásnými lektorkami… zkrátka co víc říct než přijďte a uvidíte, pardon vlastním tělem to potěšení pohybu vyzkoušíte.

Mapa

Další akce v okolí

Wannado Festival 2019 - Habry

08.06.2019 - 08.06.2019
Žižkovo náměstí

Největší náborový sportovní festival v České republice pro rodiny s dětmi od 3 do 18 let. Nezáleží na tom, jestli už…

Hrošení 2019

19.07.2019 - 20.07.2019
Kemp MOŘE u rybníka…

Dvoudenní vícežánrový hudební festival  HROŠENÍ 2019 v zavedeném kempu Moře na Rybníku Řeka si můžete představit jako…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Pozor, právě probíhá soutěž, ve které můžete vyhrát nejnovější album Tomáše Kluse - SpOlu.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

pondělí 25. březen

Dnes má svátek Marián

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete