Statistika našeho portálu

  • 92 530 Akcí v kalendáři
  • 5 382 Ubytovacích zařízení
  • 24 176 Míst a památek

Anna Netrebko - Obecní dům - Praha

23.11.2012 Praha

ANNA NETREBKO: JOLANTA (P. I. Čajkovskij, koncertní provedení)Anna Netrebko již není ´pouhým´ miláčkem operního světa; ona je tou, která dokáže uchvátit publikum kdekoli na světě a zároveň upevňuje úctu a obdiv k opernímu umění. Její nádherný temný a snadno rozpoznatelný soprán spolu s její elegancí a hereckými schopnostmi přiměli kritiky, aby o ní napsali že je zpívající…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Obecní dům, náměstí Republiky 5
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

ANNA NETREBKO: JOLANTA (P. I. Čajkovskij, koncertní provedení)

Anna Netrebko již není ´pouhým´ miláčkem operního světa; ona je tou, která dokáže uchvátit publikum kdekoli na světě a zároveň upevňuje úctu a obdiv k opernímu umění. Její nádherný temný a snadno rozpoznatelný soprán spolu s její elegancí a hereckými schopnostmi přiměli kritiky, aby o ní napsali že je zpívající Audrey Hepburnovou a pěvkyní, která má naprosto všechno: hlas neslýchané čistoty, široký tonální a výrazový rejstřík představivost, důvtip a šarm – vše umocněné svým charisma které Vám nedovolí spustit z ní oči, když zpívá.

Od svého triumfálního debutu na Salzburgském festivalu v roli Donny Anny v Mozartově Donu Giovannim v roce 2002 se Anna Netrebko objevila téměř na všech předních operních scénách, včetně Metropolitní opery v New Yorku, opery v San Franciscu, Londýnské královské opery v Covent Garden, Vídeňské statní opery a dále v operních domech v Zurichu, Berlíně, Mnichově a v dalších městech.

Svůj debut v Metropolitní opeře si odzpívala v roli Nataši v Prokofjevově Válce a míru. Mezi její další parádní role se řadí Mimì v Pucciniho Bohémě; Violetta ve Verdiho La traviatě, Giulietta v Belliniho Kapuletech a Montecích, Elvira v Puritánech a Amina v La sonnambula; dále Donna Anna v Mozartově Donu Giovannim a Zuzanka ve Figarově svatbě, Norina v Donizettiho Donu Pasquale, Adina v Nápoji lásky a titulní role v Lucii di Lammermoor; titulní role v Massenetově Manon a Julie v Gounodově Romeu a Julii.

Anna Netrebko nahrává exkluzivně pro společnost Deutsche Grammophon; její diskografie je přinejmenším obdivuhodná a obsahuje jak sólová alba tak kompletní operní nahrávky. Mezi ty nejznámější se počítají: Opera Arias, Sempre Libera, Russian Album a Souvenirs a všechny se staly bestsellery stejně tak jako její nahrávky oper na DVD. Její album Duets se svým častým partnerem na jevišti - Rolandem Villazónem se vyšplhalo na vrchol hitparád klasické hudby ihned po svém uvedení na trh a to jak v USA, tak v Evropě a v některých zemích jejich prodejnost útočila na čísla známá spíše z oblasti pop-music.

Nic nepotvrzuje její status "vládnoucí divy 21. století" jako to, že ji v roce 2007 zařadil časopis TIME, coby první operní pěvkyni vůbec, mezi svůj slavný "TIME 100 list" – seznam obsahující jména sta nejvlivnějších lidí světa. Anna Netrebko se několikrát objevila na titulních stranách prestižních časopisů jako jsou Vogue, Vanity Fair, Town & Country. Několikrát vystoupila i v televizních pořadech jako Good Morning America (ABC), Tonight Show with Jay Leno (NBC), 60 Minutes (CBS) a dokumenty o jejím životě byly vysílany v Rakousku, Dánsku, Německu, Rusku a Švýcarsku.

Vstupné:

4 995,- 5 995,- Kč

Vstupenky můžete objednat na:

https://shop.ticketpro.cz/cs/Event/Detail/573220/anna-netrebko-jolanta-p-i-cajkovskij-koncertni-provedeni-

Těšíme se na vás!

Další akce v okolí

Koncert filmové hudby - Praha

06.03.2020 - 06.03.2020
Malenická 1784/1, Praha…

Symfonický orchestr Dalibora Havlíčka zve všechny milovníky filmových melodií na další ze svých koncertů, tentokrát ve…

Koncert symfonických rokových hitů …

28.04.2020 - 28.04.2020
Praha

V dubnu roku 2020 uvede SHOW №1 AGENCY do Česka nezapomenutelnou a velkolepou podívanou. V rámci česko-slovenského…

La Película - přehlídka španělských…

18.02.2020 - 23.02.2020
Kino Světozor,…

Kulturní festival La Película přibližuje širokému spektru diváků aktuální španělskou kinematografii a informuje…

Mouvo - festival motion designu - P…

21.02.2020 - 22.02.2020
Praha

Na dvoudenním festivalu Mouvo 2020 vystoupí světoví tvůrci pohybující se na oborovém průsečíku grafického designu,…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 21. únor

Dnes má svátek Lenka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete