Statistika našeho portálu

  • 101 428 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Muzeum Českého krasu

24.04.2013 - 04.09.2013 Beroun

Výstava grafik a obrazů akademického malíře Antonína Porketa (1883 – 1928), od jehož narození uplyne letos 130 let. Návštěvníci se známí s berounskou tvorbou tohoto výtvarníka a poznají, jak vypadalo naše město před sto lety. Porketovy obrazy jsou doprovázeny současnými fotografiemi, pořízenými členy berounského sdružení Fotorici. Ty zachycují stejná místa, která  zobrazil malíř kolem roku 1910 a…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Muzeum Českého krasu
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Beroun
Obec
Beroun

Fotogalerie k článku

Výstava grafik a obrazů akademického malíře Antonína Porketa (1883 – 1928), od jehož narození uplyne letos 130 let. Návštěvníci se známí s berounskou tvorbou tohoto výtvarníka a poznají, jak vypadalo naše město před sto lety. Porketovy obrazy jsou doprovázeny současnými fotografiemi, pořízenými členy berounského sdružení Fotorici. Ty zachycují stejná místa, která  zobrazil malíř kolem roku 1910 a návštěvník tak bude moci srovnat, jak s naše město během sta let proměnilo.

Výstava je doprovodnou akcí 31. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Talichův Beroun 2013 – Rok Václava Talicha, neboť Talich a Porket byli jednak vrstevníci (a to doslova – narodili se ve stejném roce, dokonce oba v květnu), jednak Porketovo dílo zachycuje Beroun tak, jak vypadal v době, kdy jeho ulicemi V. Talich chodíval.

Tento projekt se uskutečňuje za finanční podpory Města Beroun.

Otevírací doba a vstupné

zde

Těšíme se na vaši návštěvu.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 6. prosinec

Dnes má svátek Mikuláš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete