Statistika našeho portálu

  • 85 403 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 151 Míst a památek

Arena - festival - Praha

14.06.2018 - 24.06.2018 v prostoru smíchovské náplavky u železničního mostu

Druhý ročník festivalu ARENA 2018 Divadla Bratří Formanů nabídne unikátní one-man show švýcarského provazochodce i představení stvořené pouze pro Prahu ARENA 2018 Divadla Bratří Formanů, festival divadla, nového cirkusu, hudby a současné vizuální tvorbyDruhý ročník open air festivalu ARENA 2018 Divadla Bratří Formanů se uskuteční od 14. do 24. června na Smíchovské náplavce u železničního mostu…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
v prostoru smíchovské náplavky u železničního mostu
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Druhý ročník festivalu ARENA 2018 Divadla Bratří Formanů nabídne unikátní one-man show švýcarského provazochodce i představení stvořené pouze pro Prahu

ARENA 2018 Divadla Bratří Formanů, festival divadla, nového cirkusu, hudby a současné vizuální tvorby

Druhý ročník open air festivalu ARENA 2018 Divadla Bratří Formanů se uskuteční od 14. do 24. června na Smíchovské náplavce u železničního mostu v Praze. Úplně poprvé zavítá do Prahy švýcarský provazochodec David Dimitri s představením L'Homme Cirque (Muž cirkusu) či francouzský umělec Boris Gibé se svou novinkou L’Absolu odehrávající se ve zvláštním prostoru pouze pro sto diváků. Festival nabídne také ojedinělé představení studentů známé cirkusové školy FLIC z Turína stvořené přímo pro Prahu pod dohledem světoznámého lektora nového cirkusu Roberta Magra. Vstup do areálu je po celou dobu konání festivalu zdarma. Vstupenky na jednotlivá představení jsou v prodeji na portálu GOOUT.

 "Minulý rok navštívilo čerstvě založený festival ARENA během pěti dní více než šest tisíc lidí. Všechna představení byla ihned vyprodaná. Ten veliký zájem nám dodal nejen odhodlání pokračovat, ale i kuráž prodloužit letošní festival na Smíchovské náplavce o dalších pět dní. Představení a aktéry letošní ARENY jsem vybíral s touhou, aby si v programu každý divák mohl najít svého favorita. Věřím, že pestrost a různost výběru dávají velkou naději, že tomu tak bude. A díky partnerům festivalu: především Magistrátu hlavního města Prahy, městské části Praha 5 a společnostem EUC a C.S.CARGO může Praha tyto "mistry" na Smíchovské náplavce nakonec opravdu uvítat," říká Petr Forman, ředitel festivalu ARENA Divadla Bratří Formanů.

Kromě zahraničních hostů nabídne desetidenní festival také oblíbené rodinné představení Aladin z dílny Matěje Formana. Představení se odehraje na Lodi Tajemství, která zakotví stejně jako loni u Smíchovské náplavky u železničního mostu. Na Lodi Tajemství se uskuteční také speciální absolventské představení 24 studentů z italské cirkusové školy FLIC z Turína s názvem ALEA pod taktovkou Roberta Magra.

Pro všechny návštěvníky je připraven doprovodný program v podobě dílen, divadelních představení, koncertů na souši i na lodi a průběžných výstupů účinkujících v areálu festivalu. Každý zde také nalezne dostatek příležitostí k relaxaci v originálním prostoru na břehu řeky s výhledem na Vyšehrad. Výběr místa konání ovšem není náhodný: Festival se koná na místě, kde dříve stávala oblíbená Arena F. A. Švandy sloužící téměř 70 let jako divadlo i jako místo k setkávání.

Festival ARENA podporujeme i letos, a to včetně zajištění nepřetržitého zdravotnického dohledu v areálu festivalu. Já osobně doufám, že zase přijedou návštěvníci ze všech koutů naší republiky a užijí si představení, koncerty či jiné festivalové aktivity. Smíchovská náplavka bude sloužit také jako místo k relaxaci s nabídkou dobrého jídla a pití. Po celou dobu konání festivalu sem mohou lidé zavítat zdarma, takže pokud chce někdo strávit hezké odpoledne ve festivalovém areálu, je určitě vítán," říká Aziz Jahić, marketingový ředitel zdravotnické skupiny EUC.


Další akce v okolí

Kroužek Malování a kreslení pro dět…

09.08.2018 - 13.12.2019
Balbínova 26, Praha 2

Semestrální Kurz kresby a malby (19lekcí, 90min) je určen pro děti od 3 let, věk dětí nemá horní hranici, spodní…

Folklorní taneční - Národopisné muz…

02.10.2018 - 28.05.2019
Národopisné muzeum…

Přihlašte se na lekce tanců s Národopisným muzeem – sezóna 2018/2019.

Kluziště OC Šestky

18.11.2018 - 28.02.2019
OC Šestka

Několik stovek malých i dospělých (kraso)bruslařů už stihlo vyzkoušet ledovou plochu na novém kluzišti, které vyrostlo…

Nová atrakce Prague Legends v centr…

05.12.2018 - 31.12.2019
Vodičkova 32

Užijte si s rodinou netradiční zážitek a navštivte Prague Legends v centru Prahy. Legendy staré Prahy tu zažijete na…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 16. leden

Dnes má svátek Ctirad

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Nejlevnější cestovní pojištění do zahraničí najdete a do 2 minut sjednáte až s 50% slevou na srovnávači cestovního pojištění Srovnejto.cz

Vaše cestovní pojištění od ePojisteni.cz může trvat pár dní, ale i celý rok.

Na Atlase Česka dále najdete