Statistika našeho portálu

  • 102 692 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Army den již pošesté na Floře 2023 - Praha

13.05.2023 Praha 3

Uběhl rok a můžeme se opět těšit na Army den, který již pošesté proběhne v Atriu Flora v Praze a přilehlém okolí. Akce se uskuteční v sobotu 13. května od 9 do 18 hodin. Kromě toho nejzajímavějšího, co nabízí armádní technika, výzbroj a výstroj, se můžete těšit také na bohatý doprovodný program, který si užije celá rodina. Událost pro vás připravilo obchodní centrum ve spolupráci s Armádou České republiky, Hradní stráží a Vojenskou policií.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Atrium Flora
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

V polovině května se Atrium Flora i přilehlé okolí promění ve vojenskou základnu. Proběhne zde totiž šestý ročník oblíbeného Army dne. Malí i velcí návštěvníci se budou moci na vlastní oči přesvědčit, jak vypadá a funguje nejmodernější a nejzajímavější výbava naší armády. Navštivte s celou rodinou 13. května obchodní centrum na Floře a užijte si příjemné chvíle s vojáky.

Hlavním lákadlem Army dne v Atriu Flora bude rozhodně vojenská technika. Tu totiž jen tak na ulici nepotkáte. Těšit se můžete na obrněný transportér Pandur, samohybnou kanonovou houfnici Danu nebo odminovací komplet Boženu. Velmi zajímavou částí výstavy je bezpilotní prostředek vzdušného průzkumu Raven a pyrotechnický robot Talon. Zblízka si budete moci prohlédnout bezpilotní pozemní vozidlo UGV.

Jestli raději zkoušíte věci na vlastní kůži a role pozorovatele není nic pro vás, můžete využít airsoftovou střelnici v prostoru obchodního centra. Zde si vyzkoušíte, jaké to je zamířit na terč a trefit cíl.

Na ty z vás, jež láká kariéra profesionálního vojáka, se těší armádní náboráři, kteří návštěvníkům představí možnosti uplatnění v ozbrojených silách, studium na vojenských školách, službu v aktivní záloze i účast na dobrovolném vojenském cvičení. Zájemci si dokonce budou moci vyzkoušet test fyzické zdatnosti, kterým musí projít uchazeči o službu vlasti.

Na hlavním pódiu bude celý den probíhat doprovodný program, který zabaví každého, kdo se rozhodne Floru navštívit. Vojáci předvedou ukázky boje zblízka, slaňování či výcvik armádních psů. Těšit se můžete i na přehlídku vojenských uniforem. Exhibiční vystoupení pro vás připravují příslušníci Čestné stráže AČR. A dozvíte se také něco o nezbytnosti správného vojenského maskování a umění kamufláže. Potkáte zde též celou řadu úspěšných armádních sportovců, kteří si pro Army den připravili ukázky aerobiku, karate a šermu. A aby toho nebylo málo, program zpestří třeba i Vojenský umělecký soubor Ondráš, který patří ke špičce ve svém oboru.

Přijďte v sobotu 13. května na Army den do obchodního centra Atrium Flora. Program bude více než pestrý a nabitý akcí, takže by byla škoda nebýt u toho. Akce je pro veřejnost zdarma.

Kompletní program Army dne v Atriu Flora najdete na webových stránkách http://www.atrium-flora.cz/ nebo na https://www.facebook.com/AtriumFlora.

Další akce v okolí

Příměstský tábor spolku Cesta Česka…

22.07.2024 - 26.07.2024
Praha

Spolek Cesta Česka pořádá letní příměstský tábor s názvem „Po stopách starých řemesel." Tábor se uskuteční v klubovně a…

Koncert skupiny R0XORM3N 2024 - Pra…

25.07.2024 - 25.07.2024
Pragovka Gallery,…

Pragovka Gallery vás 25. července od 18 hodin zve na doprovodný program k aktuální výstavě Martina Káni GEOVÝBĚH. V…

Příměstský tábor Bike camp v Praze …

12.08.2024 - 16.08.2024
Výstaviště 67, 170 00…

Příměstský Bike camp se v Praze 7 a okolí uskuteční již po osmé. Od 12. do 16. srpna se děti od 7 do 14 let mohou těšit…

Herecký příměstský tábor s herečkou…

12.08.2024 - 15.08.2024
ZŠ Křesomyslova, Praha 4

Dopřejte svým dětem naprosto unikátní příměstský tábor, který si nejen užijí, ale zároveň je bude rozvíjet. Naučíme je…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 19. červenec

Dnes má svátek Čeněk

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete