Statistika našeho portálu

  • 85 457 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 151 Míst a památek

Autogramiáda Zlatého Slavíka Dalibora Jandy

16.05.2018 Klub České mincovny

Chcete se osobně setkat s trojnásobným Zlatým Slavíkem? Dalibor Janda vám daruje svůj podpis a představí zlatou medaili, kterou mu věnovala Česká mincovna k 65. narozeninám, 16. května v Klubu České mincovny. Je to již sedmá medaile v řadě v rámci sběratelské série Slavíci ve zlatě, která oceňuje všechny Zlaté Slavíky. Zlatou a stříbrnou medaili již dostala Hana Zagorová, Lucie Bílá, Marta…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Klub České mincovny
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Chcete se osobně setkat s trojnásobným Zlatým Slavíkem? Dalibor Janda vám daruje svůj podpis a představí zlatou medaili, kterou mu věnovala Česká mincovna k 65. narozeninám, 16. května v Klubu České mincovny. Je to již sedmá medaile v řadě v rámci sběratelské série Slavíci ve zlatě, která oceňuje všechny Zlaté Slavíky. Zlatou a stříbrnou medaili již dostala Hana Zagorová, Lucie Bílá, Marta Kubišová, Karel Gott, Waldemar Matuška a Miro Žbirka.

"Prvních 100 kusů z limitovaného emisního nákladu 300 půluncových medailí je ručně číslováno na hraně a v rámci této série je možné zakoupit i sběratelskou etuji se všemi sedmi Slavíky," dodává Jaroslav Černý z České mincovny. Zlatou uncovou medaili v provedení proof můžete zakoupit za 54 500 Kč, Česká mincovna vydává i půluncovou zlatou verzi s ručním číslováním za 27 950 Kč a také stříbrnou medaili, vážící 31,1 g, o průměru 37 mm, za 1 950 Kč. Obě tyto varianty razí v proof provedení. Zlaté medaile jsou uloženy do vínové etuje a stříbrná do modré.

Akce proběhne 16. května od 15:00 do 17:00 v Klubu České mincovny, pasáži ČNB, Na Příkopě 24 za účasti Dalibora Jandy. Můžete využít příležitost a osobně se setkat s muzikantem, který v 80. letech získal Zlatého Slavíka třikrát za sebou. Seznámit se tak můžete i s originální zlatou medailí s portrétem Dalibora Jandy na averzní straně a koláží "double neck" kytary, pneumatiky, gramofonové desky a názvů jeho neslavnějších hitů: Žít jako kaskadér a Hurikán na reverzní straně. 

Dalibor Janda je český zpěvák, textař a skladatel, který největší popularity dosáhl v 80. letech 20. století a v letech 1986-1988 tak získal Zlatého Slavíka. Začínal v amatérské skupině Prototyp, širokou popularitu získal v roce 1983 hitem Jahodový koktejl a díky nezapomenutelné písni Hurikán vystřelila jeho popularita do výšin. Hurikán se nejprve objevil na malé desce jako druhá strana singlu Všechno na Mars. Prodalo se jí neuvěřitelných 150 tisíc výlisků, a není proto divu, že o dva roky později dala název debutovému albu.

Více informací naleznete na internetových stránkách www.ceskamincovna.cz.

***

Česká mincovna sídlící v Jablonci nad Nisou je tradičním českým výrobcem a prodejcem pamětních mincí a medailí již 25 let. Navázala tak na dlouholetou tradici ražby mincí na území Čech, Moravy a Slezska. Po celou dobu své existence je výhradním dodavatelem oběžných a pamětních mincí pro potřeby České národní banky. Je jedinou tuzemskou mincovnou oprávněnou razit mince pro centrální banku. Česká mincovna razí vlastní emise pamětních medailí, replik historických mincí, žetonů a zabývá se také distribucí zlatých investičních slitků.

Další akce v okolí

Sonda InSIGHT, aneb proč jsme posla…

21.01.2019 - 21.01.2019
Nová budova Národního…

Přijďte si poslechnout zajímavou přednášku o sondě, která koncem listopadu 2018 úspěšně přistála na Marsu.

Jak se rekvalifikovat do IT? Inform…

23.01.2019 - 23.01.2019
Green Fox Academy…

Česká republika má rekordně nízkou míru nezaměstnanosti. V IT u nás dokonce chybí až 20 000 lidí, přitom je to jeden z…

Dokumentární film: Fenomén uzdraven…

26.01.2019 - 26.01.2019
Městský úřad Praha 5,…

Přes veškeré pokroky moderní medicíny je dnes stále více lidí postiženo menšími či většími zdravotními problémy, se…

Metallica Show se symfonickým orche…

14.02.2019 - 14.02.2019
Praha

Metallica S&M Tribute with a symphony orchestra je skutečně jedinečná show: ani sama Metallica v tomto formátu…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete