Statistika našeho portálu

  • 99 299 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Avon pochod proti rakovině prsu - Klatovy

01.06.2013 Klatovy

Avon Pochod proti rakovině prsu je mimořádnou akcí plnou solidarity a naděje. A 100% naděje se letos bude skloňovat ve všech pádech. Právě z ní je totiž ušito Tričko proti rakovině prsu 2013, jenž je vstupenkou na letošní Avon Pochod, který se již podruhé koná také v Klatovech. 1. června 2013 se uskuteční druhý ročník klatovského Avon Pochodu. Pochod proti rakovině prsu startuje ve 13 hodin…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Klatovy, náměstí Míru
Oblast
Jihozápad
Kraj
Plzeňský kraj
Okres
Klatovy
Obec
Klatovy

Fotogalerie k článku

Avon Pochod proti rakovině prsu je mimořádnou akcí plnou solidarity a naděje. A 100% naděje se letos bude skloňovat ve všech pádech. Právě z ní je totiž ušito Tričko proti rakovině prsu 2013, jenž je vstupenkou na letošní Avon Pochod, který se již podruhé koná také v Klatovech.
 
1. června 2013 se uskuteční druhý ročník klatovského Avon Pochodu. Pochod proti rakovině prsu startuje ve 13 hodin z náměstí Míru. Všichni účastníci se mohou těšit na bohatý program, který na startu začíná již v 10 hodin a od 14 hodin pokračuje v Mercandinových sadech – cíli Pochodu.  Účastníky Avon Pochodu budou mimo jiné bavit hudební skupiny Pilouni a Tendr či taneční skupina EQUET. Akce slouží jako pozvánka na Avon Pochod v Praze, který startuje 8. června ve 12 hodin ze Staroměstského náměstí.

Na klatovském Avon Pochodu samozřejmě nebudou chybět jeho patroni - odborná garantka projektu Avon proti rakovině prsu MUDr. Miroslava Skovajsová, PhD. a starosta města Mgr. Rudolf Salvetr, který svou podporu vysvětluje slovy:  "Stačí okamžik, pár slov vyřčených lékařem a celý život se může obrátit naruby. Těm, co si ji vyslechnou stejně jako i jejich blízkým. Vše, co jsme měli v plánu, najednou pozbývá na významu. Přejeme si, aby ta zlá zpráva byla omylem, nebyla pravdou. Bohužel realita bývá neúprosná. Je třeba sebrat veškerou sílu a začít bojovat. Dosáhnout vítězství, toho nejcennějšího, kterého dosáhnout lze, je však nesmírně těžké. Je k němu potřeba podpory a také naděje. Největší oporou a nadějí zároveň jsou Ti, kdo již zvítězit dokázali. I proto se město Klatovy již druhým rokem připojilo k Avon Pochodu, snad i tato drobnost může pomoci. Mnozí účastníci pochodu jsou totiž onou velkou nadějí, že boj není předem prohrán a má své vítěze."
"Avon pochod proti rakovině prsu se stal pravidelnou součástí mého života," prozradila odborná garantka projektu MUDr. Skovajsová. "Vnímám ho jako jedinečnou akci. Ačkoliv již v posledních letech působí plně profesionálně, je organizován hrstkou nadšenců pro desetitisíce nadšenců, které spojuje jediná myšlenka: Šířit povědomost o nejčastějším zhoubném onemocnění žen.  Stále je třeba opakovat si smutnou pravdu o nárůstu každoročně nově zjištěných případů. Můžeme se však již radovat a mediálně šířit optimistický fakt, že české ženy přestaly díky včasným záchytům na rakovinu prsu umírat. Jsem hrdá na své rodné město Klatovy, kde se letos již podruhé uskuteční místní Avon Pochod. Dobré věci prostě fungují. Stačí jen nebránit jim. Někdy na to ve shonu života zapomínáme."
Klatovského Avon Pochodu se zúčastní také herečka Veronika Freimanová.

Vstupenkou

na Avon Pochod je Tričko proti rakovině prsu, které lze zakoupit za 399,- Kč u Avon Ladies/Gentlemanů, na www.zdravaprsa.cz,  v Avon centru Tesco Klatovy a Info centru města Klatovy na náměstí Míru.

Výtěžek z prodeje trička jde na konto Avon proti rakovině prsu. Na projekty boje proti zákeřné nemoci jsme již vysbírali více než 76 milionů korun. Děkujeme!

Mapa

Další akce v okolí

Koncert: Společná věc 2023 - Klatovy

09.03.2023 - 09.03.2023
Městská knihovna Klatovy

Pozvánka na koncert Společná věc 2023

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 6. únor

Dnes má svátek Vanda

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete