Statistika našeho portálu

  • 93 543 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 179 Míst a památek

Baletní svět Bubeníčků - Hrad Šternberk

17.07.2012 Šternberk

Nenechte si ujít to, co můžete zhlédnout pouze na světových podiích. Úterý 17. července 2012 od 21.00 hodinožije hrad Šternberk baletním mistrovstvím bratří Bubeníčků a jejich přátel. Nádherné a neopakovatelné historické prostředí hradu s dominantou středověké věže, který je národní kulturní památkou spravovanou olomouckým územním odborným pracovištěm Národního památkového ústavu, se…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Hrad Šternberk,
Oblast
Střední Morava
Kraj
Olomoucký kraj
Okres
Olomouc
Obec
Šternberk

Fotogalerie k článku

Nenechte si ujít to, co můžete zhlédnout pouze na světových podiích.

Úterý 17. července 2012 od 21.00 hodinožije hrad Šternberk baletním mistrovstvím bratří Bubeníčků a jejich přátel. Nádherné a neopakovatelné historické prostředí hradu s dominantou středověké věže, který je národní kulturní památkou spravovanou olomouckým územním odborným pracovištěm Národního památkového ústavu, se tento večer stane působivou autentickou kulisou pro opravdu strhující vystoupení baletního souboru, složeného z vynikajících tanečních sólistů předních evropských scén.

České baletní hvězdy působící v současnosti v Německu bratři Jiří a Otto Bubeníčkovi ve spolupráci s dalšími vyzrálými umělci vám předvedou pohybové mistrovství, umělecky přesvědčivé a emocionálně neobyčejně sdělné baletní představení, oscilující zcela přirozeně a plynule mezi klasickým a moderním výrazovým projevem. Bratři zde představí svá společná díla (choreografie, kostýmy, scéna, hudba) "Le Souffle de l’Esprit", "Gentle Memories" a " Obraz Dorian Graye".

České baletní hvězdy působící v současnosti v Německu - Jiří v Drážďanech a Otto v Hamburku - ve spolupráci s dalšími vyzrálými umělci předvedou pohybové mistrovství, umělecky přesvědčivé a emocionálně neobyčejně sdělné baletní představení, oscilující zcela přirozeně a plynule mezi klasickým a moderním výrazovým projevem. Představení vyvrcholí ve třetí části večera scénickou kompozicí " Obraz Doriana Graye" na pomezí moderního současného baletu a pantomimy, v choreografii a tanečním podání dominantních bratří Bubeníčků. V evropské premiéře bude představen balet "Gentle Memories", který měl v dubnu t.r. premiéru v D.Koch theater, Lincoln Center v New Yorku. V tomto díle se představí Jekaterina Kondaurovová, primabalerina z Mariinského divadla v St. Petěrburku.

Mimořádné a ojedinělé představení, naplněné autentickou výbušnou energií, silným myšlenkovým nábojem a uměleckým mistrovstvím vystupujících zcela jistě nadchne přítomné diváky a milovníky baletu. Aktuálně obdrželi bratři Bubeníčkovi cenu "The Best Duet" na prestižním mezinárodním DANCE OPEN festivalu v St. Petěrburku.

Představení se uskuteční pod otevřeným jevištěm v areálu hradního parku.

Vstupenky

na baletní vystoupení se pohybují v rozmezí 300 – 1200 Kč. Prodej v síti TICKETPORTAL bude zahájen 5.5.2012. Jejich nákup lze také objednat pomocí emailu na hrad.sternberk@email.cz a na základě vystavené faktury a její úhrady budou vstupenky zaslány poštou. Osobně lze vstupenky vyzvednout v pokladně hradu Šternberk nebo v MIC Šternberk.

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Koncert Linkin park tribute show - …

15.10.2020 - 15.10.2020
Olomouc

LINKIN PARK TRIBUTE SHOW tour Pocta a vzpomínka na legendárního zpěváka Chestera Benningtona, jehož hlas a písně na…

Běh Barvám Neutečeš - Olomouc

08.05.2021 - 08.05.2021
Výstaviště Flora -…

Fenomenální barevná show - to je Barvám Neutečeš! 7. ročník je tu! Běh, ve kterém není hlavním motivem rychlost, ale…

Letní divadelní dílna - Olomouc

20.07.2020 - 25.07.2020
Olomouc

Přijď s námi vytvořit představení v prostorách profesionálního divadla. Zažiješ radost ze společné hry a improvizace a…

Konferenci pro manažery BeExcellent…

24.09.2020 - 25.09.2020
Olomouc

Největší událost v České republice zaměřená na Continuous Improvement

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 9. červenec

Dnes má svátek Drahoslava

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete