Statistika našeho portálu

  • 87 697 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 161 Míst a památek

Baletní svět Bubeníčků - Hrad Šternberk

17.07.2012 Hrad Šternberk,

Nenechte si ujít to, co můžete zhlédnout pouze na světových podiích. Úterý 17. července 2012 od 21.00 hodinožije hrad Šternberk baletním mistrovstvím bratří Bubeníčků a jejich přátel. Nádherné a neopakovatelné historické prostředí hradu s dominantou středověké věže, který je národní kulturní památkou spravovanou olomouckým územním odborným pracovištěm Národního památkového ústavu, se…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Hrad Šternberk,
Oblast
Střední Morava
Kraj
Olomoucký kraj
Okres
Olomouc
Obec
Šternberk

Fotogalerie k článku

Nenechte si ujít to, co můžete zhlédnout pouze na světových podiích.

Úterý 17. července 2012 od 21.00 hodinožije hrad Šternberk baletním mistrovstvím bratří Bubeníčků a jejich přátel. Nádherné a neopakovatelné historické prostředí hradu s dominantou středověké věže, který je národní kulturní památkou spravovanou olomouckým územním odborným pracovištěm Národního památkového ústavu, se tento večer stane působivou autentickou kulisou pro opravdu strhující vystoupení baletního souboru, složeného z vynikajících tanečních sólistů předních evropských scén.

České baletní hvězdy působící v současnosti v Německu bratři Jiří a Otto Bubeníčkovi ve spolupráci s dalšími vyzrálými umělci vám předvedou pohybové mistrovství, umělecky přesvědčivé a emocionálně neobyčejně sdělné baletní představení, oscilující zcela přirozeně a plynule mezi klasickým a moderním výrazovým projevem. Bratři zde představí svá společná díla (choreografie, kostýmy, scéna, hudba) "Le Souffle de l’Esprit", "Gentle Memories" a " Obraz Dorian Graye".

České baletní hvězdy působící v současnosti v Německu - Jiří v Drážďanech a Otto v Hamburku - ve spolupráci s dalšími vyzrálými umělci předvedou pohybové mistrovství, umělecky přesvědčivé a emocionálně neobyčejně sdělné baletní představení, oscilující zcela přirozeně a plynule mezi klasickým a moderním výrazovým projevem. Představení vyvrcholí ve třetí části večera scénickou kompozicí " Obraz Doriana Graye" na pomezí moderního současného baletu a pantomimy, v choreografii a tanečním podání dominantních bratří Bubeníčků. V evropské premiéře bude představen balet "Gentle Memories", který měl v dubnu t.r. premiéru v D.Koch theater, Lincoln Center v New Yorku. V tomto díle se představí Jekaterina Kondaurovová, primabalerina z Mariinského divadla v St. Petěrburku.

Mimořádné a ojedinělé představení, naplněné autentickou výbušnou energií, silným myšlenkovým nábojem a uměleckým mistrovstvím vystupujících zcela jistě nadchne přítomné diváky a milovníky baletu. Aktuálně obdrželi bratři Bubeníčkovi cenu "The Best Duet" na prestižním mezinárodním DANCE OPEN festivalu v St. Petěrburku.

Představení se uskuteční pod otevřeným jevištěm v areálu hradního parku.

Vstupenky

na baletní vystoupení se pohybují v rozmezí 300 – 1200 Kč. Prodej v síti TICKETPORTAL bude zahájen 5.5.2012. Jejich nákup lze také objednat pomocí emailu na hrad.sternberk@email.cz a na základě vystavené faktury a její úhrady budou vstupenky zaslány poštou. Osobně lze vstupenky vyzvednout v pokladně hradu Šternberk nebo v MIC Šternberk.

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Alexandrovci - Zimní stadion HC Olo…

25.05.2019 - 25.05.2019
Zimní stadion HC…

Největší turné ALEXANDROVCŮ k 90. výročí souboruKonané pod záštitou prezidenta České republiky Miloše Zemana130…

Bystřická kuličkiáda - Velká Bystři…

02.06.2019 - 02.06.2019
Zámecký park

Bystřická kuličkiáda

T-Mobile Olympijský běh - Olomouc

19.06.2019 - 19.06.2019
Olomouc

Jak jinak oslavit Olympijský den než pohybem? Vyberte si jeden z 80 závodů po celé České republice, postavte se na…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Tip na dovolenou v autokempu

Pokud patříte mezi ty, kteří už nyní dopředu plánují svou letní dovolenou, zkuste se nechat inspirovat rozkošnou dovolenou na Rozkoši v autokempu Rozkoš.

Více na stránce Rozkošná dovolená na Rozkoši.

Kategorie

úterý 21. květen

Dnes má svátek Monika

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete