Statistika našeho portálu

  • 88 386 Akcí v kalendáři
  • 5 376 Ubytovacích zařízení
  • 24 162 Míst a památek

Barevná planeta v Chomutově

31.08.2012 Chomutov, náměstí 1. máje

Je tu 2. ročník festivalu národnostních menšin z třetích zemí pod názvem Barevná planeta v Chomutově. Uskuteční se v čase od 14 do 19 hodin v pátek 31.srpna 2012 na náměstí 1. máje v Chomutově. Letos mu vyjádří podporu i celebrity! Celý program se odehraje na konci prázdnin 31.8. na náměstí 1. máje v Chomutově.Odstartuje ve 14h. tanečním vystoupením DC Beethoven Chomutov a bude pokračovat…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Chomutov, náměstí 1. máje
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Chomutov
Obec
Chomutov

Fotogalerie k článku

Je tu 2. ročník festivalu národnostních menšin z třetích zemí pod názvem Barevná planeta v Chomutově. Uskuteční se v čase od 14 do 19 hodin v pátek 31.srpna 2012 na náměstí 1. máje v Chomutově. Letos mu vyjádří podporu i celebrity!

Celý program se odehraje na konci prázdnin 31.8. na náměstí 1. máje v Chomutově.

Odstartuje ve 14h. tanečním vystoupením DC Beethoven Chomutov a bude pokračovat ukázkami břišních tanců, vystoupením hadí ženy. Z kapel do Chomutova zamíří Njachas, dále Caribe, Ahmed má hlad. Své pěvecké umění předvedou Kurdové či Ukrajinci. Izrael pak ukázky bojového umění krav maga. Lví tanec do Chomutova přitančí z Vietnamu. Myšlenka festivalu zaujala i známé osobnosti s exotickým původem, a tak se Chomutované mohou těšit na některé známé tváře například ze SuperStar.

Po loňském úspěšném startu se rozhodl VNM festival Barevná planeta zakotvit do tradičních kulturních akcí na Chomutovsku. Filosofií festivalu je představit Chomutov jako místo, kde se netrpí předsudky, nepřivírají se oči realitě, důrazně se odmítají extrémistické postoje. "Jsme si vědomi, že tu žijí lidé s různou národnostní příslušností. To ale nic neříká o charakteru ani vychování člověka," říká koordinátor projektů výboru Marcel Mihalik. Festival staví příslušníky různorodých etnik v jejich přirozenosti, odhaluje jejich národní pokrmy, kulturu a tradice.

Cílem projektu je dát prostor k sebevyjádření vlastní kultury minoritám, které prioritně dlouhodobě žijí a pracují na Chomutovsku, ale i v rámci celé republiky. Festival přinese do Chomutova zajímavá umělecká uskupení z Afriky, Izraele, Íránu, Vietnamu, Ukrajiny, Ruska, Bulharska, ale dokonce i z Mongolska nebo z Kuby.

Vedle převážně hudebních vystoupení se návštěvníci festivalu mohou těšit na opravdu bohatou nabídku ochutnávek z výše jmenovaných oblastí. Připraven bude také workshop, například budenický nebo břišních tanců. Děti se mohou těšit na malování na obličej.

Pro všechny bude po celou dobu zajištěno občerstvení.

"Festival stojí za to navštívit už pro vůni dálek. Smyslem je sbližovat se, ať jsme jakékoli národnosti. Jeden od druhého se můžeme lecčemu přiučit," zve předsedkyně VNM Marie Štáfková a dodává: "Díky Barevné planetě se lidé podívají pod pokličku cizokrajných kuchyní, přivoní k exotice, a tím si zpříjemní poslední prázdninové letní dny."

Vstup ZDARMA

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Kadaňské pivní slavnosti

22.06.2019 - 22.06.2019
Kadaň

Oslava národního nápoje, kultivace jeho požívání a obecná pivní osvěta spojená s propagací malých pivovarů – to je…

Vysmáté léto v Kadani

29.06.2019 - 29.06.2019
Kadaň

Několikátým rokem si přátelé dobré hudby a kvalitní divadelní produkce dávají dostaveníčko v královském městě Kadani,…

Offroadsafari - Doupovskem: opuštěn…

11.08.2019 - 11.08.2019
Kadaň

Dech beroucí kaňon Ohře, kryty ŘOP, zaniklé obce, Vintířovské lapidárium, daleké výhledy. Nasajte s námi atmosféru…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Soutěžte s námi o luxusní ubytování v hodnotě 15.000 Kč pro dvě osoby na tři noci s plnou penzí a welness programem v překrásném rodinném Penzionu Dvorce v jižních Čechách.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

čtvrtek 20. červen

Dnes má svátek Květa

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete