Statistika našeho portálu

  • 91 079 Akcí v kalendáři
  • 5 382 Ubytovacích zařízení
  • 24 176 Míst a památek

Beuys don't cry - Praha

16.01.2019 - 19.02.2019 Praha

Pragovka Gallery Vás srdečně zve na výstavu Beuys dont cry, která vznikla ze spolupráce Andrey Mikyskové, Ivany Pavlíčkové a Patrika Kriššáka. Kurátorkou výstavy je Veronika Zajačiková. Zahájení proběhne v úterý 15.1. spolu s dalšími nově otvíranými výstavami v rámci Vernisáže na Pragovce. Kurátorka: Veronika Zajačiková

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Kolbenova 923/34a, 190 00 Praha 9
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Television can change your mind 
VIDEODROME can change your body!  
Don’t forget 
With LACUNA you can forget 

 

V dnes již kultovních filmech zabývajících se manipulací prostřednictvím médií a korporací, jakým je Videodrome (1983, director: David Cronenberg) nebo Eternal Sunshine of a Spotless Mind (2004, director: Michel Gondry), se objevují reklamní slogany zaručující lepší život (změnu). V obou snímcích se podobně objevuje forma určité nepravděpodobné reality. A právě s touto zvláštní, změněnou (neúplnou, fiktivní) realitou, pracují ve své tvorbě Andrea Mikysková, Ivana Pavlíčková a Patrik Kriššák. 

 

Andrea Mikysková (*1990, Praha, ČR) vystudovala ateliér Supermédia na pražské Vysoké škole umělecko-průmyslové a při studiu absolvovala jak stáž na pražské AVU, tak stáž na berlínské Universität der Künste. Patří ke generaci autorů, jejichž tvorbu výstižně označuje název recenze Jozefa Mrvy This Experience Was Born Digital (Artalk, 2015), tedy k mladší generaci, pro kterou jsou mobilní a webové technologie přirozenou součástí života. Její tvorba čerpá z nezměrnosti datového obsahu na internetu a z vlastní zkušenosti z konstantní přítomnosti v online prostoru.  
 

Ivana Pavlíčková (*1990, Hranice, ČR) je umělkyně, věnující se experimentálním objektům a instalacím. V současnosti pracuje především v oblasti keramiky, kterou propojuje s 3D technologiemi. Žije a tvoří v Drážďanech. V roce 2017 absolvovala na katedře volného umění Brně, ateliér Michala Gabriela, po jednoroční stáži na Hochschule für Bildende Künste Dresden Prof. Martina Honerta. 

 

Patrik Kriššák (*1986, Kežmarok, ČSR) absolvoval v roce 2011 FU Ostravské Univerzity v Ostravě (ateliér Malba I. prof Daniela Balabána). Ve stejném roce byl nominován na Rakousku cenu STRABAG Art Award a poté následovaly nominace Start Point Prize 2011 a Cena kritiky za mladou malbu a její přesahy 2012. V roce 2015 se účastnil Zlínského salonu mladých. Rezidenční pobyt absolvoval  například v Hlavním městě kultury 2016 A.i.RWroclawKriššákova tvorba má experimentální povahu, jeho technika se řadí mezi neštětcovou malbu, rozvíjí tak modernistické tradice, které započaly již v60. letech v Americe. S přesahem do současných trendů, které jsou ovlivněny informačními technologiemi a novými médii lehce rozlišitelným rukopisem odkazuje na tzv. "post digital age".

Otvírací hodiny: út-čt: 16-20, pá-so: 14-18

____________en

Pragovka Gallery would like to invite you to the exhibition called Beuys dont cry, which was created in the cooperation of artists Andrea Mikysková, Ivana Pavlíčková and Patrik Kriššák and curated by Veronika Zajačiková. The opening will take place on Tuesday, January 15th, 2019, along with other newly opened exhibitions whitin Vernisáže na Pragovce.

Artists: Andrea Mikysková, Ivana Pavlíčková, Patrik Kriššák
Curator: Veronika Zajačiková

Television can change your mind, VIDEODROME can change your body! Don’t forget! With LACUNA you can forget! In the Cult Movies dealing with media and corporate manipulation such as Videodrome (1983, director: David Cronenberg) or Eternal Sunshine of a Spotless Mind (2004, director: Michel Gondry), appear advertising slogans promising a better life/change. In both of these movies there is a form of an unreal reality showing up, and just with this special, altered (incomplete, fictitious) reality work artists A. Mikysková, I. Pavlíčková and P. Kriššák.


Opening hours: tu-th: 16-20, fr-sa: 14-18

Další akce v okolí

Z deníku komorné - Praha

16.11.2019 - 17.11.2019
Muzeum Kouzlo starých…

Ze života komorných

Projekce a světelná instalace: Pamě…

17.11.2019 - 17.11.2019
Praha

Během odpoledne a večera 17. listopadu 2019 představí Paměť národa ojedinělou projekci a světelnou instalaci přímo na…

V den boje za svobodu a demokracii …

17.11.2019 - 17.11.2019
Praha

Na listopadový státní svátek je Národní galerie otevřená všem milovníkům umění od 10 do 18 hodin. Národní galerie v…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 14. listopad

Dnes má svátek Sáva

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete