Statistika našeho portálu

  • 100 972 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Bike Music Fest - Paseky nad Jizerou

10.08.2013 Paseky nad Jizerou

Bike Music Fest je považován za nejtěžší závod v Pasekách nad Jizerou, nejedná se však o pouhé sportovní kolbiště, BMF je také hudební open air festival. Na závěr čeká závodníky i fanoušky zakončení v podobě vystoupení několika hudebních skupin. Chcete-li spojit příjemné s ještě příjemnějším, zapište si datum - sobota 10. srpna 2013.Bike Music Fest 2013Kdy – so | 10. srpna 2013Kde – Paseky nad…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Bike Music Fest je považován za nejtěžší závod v Pasekách nad Jizerou, nejedná se však o pouhé sportovní kolbiště, BMF je také hudební open air festival. Na závěr čeká závodníky i fanoušky zakončení v podobě vystoupení několika hudebních skupin. Chcete-li spojit příjemné s ještě příjemnějším, zapište si datum - sobota 10. srpna 2013.

Bike Music Fest 2013

Kdy – so | 10. srpna 2013
Kde – Paseky nad Jizerou,  GPS 50°43'39.69"N; 15°23'22.61"E
Od – 9:00 start závodu

Hlavní kategorie - jednotlivci a dvojice

Závod se skládá ze dvou etap:

První - orientační maratón typu scorelauf. Scorelauf = orientační závod s volným pořadím kontrol a jejich různým ohodnocením. Cílem je nasbírat co nejvíce bodů v daném časovém limitu a předem určenou penalizací za pozdní příjezd. Kontroly by měly být rozestavěny tak, aby i ti nejlepší nebyli schopni posbírat v limitu vše. Jede se podle turistické mapy, kterou obdržíte na startu a ve které jsou zakresleny kontroly. Je jen na vás, jakou strategii zvolíte aby jste dosáhli co nejvyššího počtu bodů v časovém limitu. V předešlém ročníku si závodníci oblíbili jako vloženou disciplínu jednoduché lanové překážky, které šly absolvovat bez problémů například i v "espédéčkách".

Po této etapě není ovšem nic rozhodnuto, neboť následuje etapa druhá - výjezd. Zde jde o to, vyjet pod sedačkovou lanovkou co nejvýše a tak třeba bodově předstihnout soupeře. Výjezd je rozdělen do úseků, které jsou bodově ohodnoceny. V případě shodného počtu bodů rozhoduje čas v MTBO. Závod je koncipovaný tak, aby se mohl účastnit každý cyklista mající 5 pohromadě (jízdní kolo, cyklistickou přilbu, hodinky, nebo ponětí o čase a dobrou náladu).
Doprovodné kategorie - jednotlivci a dvojice

Závodníci absolvují orientační maratón typu scorelauf na svých strojích - kola s přívěsným vozíkem, dvojkola / tandemy, lehokola a další nezařazené typy. Závodníci dostanou na startu mapu a kontrolní otázky, které řeší během časového limitu, který je shodný s hlavními kategoriemi - 5 hodin.
Doprovodné kategorie - děti do 14-ti let

Závodníci absolvují trať zručnosti, která obsahuje nejrůznější překážky jako např. překlápěčky, kuželky, přejezd prkna apod., a po té nastupují na jednoduchý dětský orientační běh v okolním terénu a s pomocí oficiálních elektronických čipů pro OB zaznamenají průběh této části. Závod pro děti dále obsahuje výjezd pod sedačkovou lanovkou.

Muzika – Open Fresh Air festival BMF 10. 8. 2013

Můžete se těšit na (časy začátku orientační - změny vyhrazeny):

Rollstoys – 19:00 hod.

El gaučo – 20:30 hod.

Ovčie Kiahne – 22:00 hod.

Epilog – 23:30 hod.

Možná ještě jedno překvapení :)

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Auto moto farmářské a bleší trhy 20…

24.09.2023 - 24.09.2023
Obec Tuhaň na Semilsku…

Akce s více než 45letou tradicí, dříve známá pod názvem - ,,burza Chuchelna,,. Nyní v obci Tuhaň na Semilsku, rodná…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 23. září

Dnes má svátek Berta

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete