Statistika našeho portálu

  • 91 106 Akcí v kalendáři
  • 5 382 Ubytovacích zařízení
  • 24 176 Míst a památek

Bitva Budyně - Budyně nad Ohří

10.08.2019 Budyně nad Ohří

Ani v letošním roce nebude chybět třesk zbraní a rachot výstřelů v příkopu bývalého vodního hradu v Budyni nad Ohří. Již po deváté se tam rozhoří bitvy mezi Švýcary a Burgunďany, kterou organizují z.s. Rattenschwanz a radnice města Budyně v sobotu 10. srpna 2019.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Vodní hrad Budyně nad Ohří
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Litoměřice
Obec
Budyně nad Ohří

Fotogalerie k článku

Jak praví klasik: "Nervus belli pecunia infinita", tedy peníze (a hodně peněz!) jsou nervem války. Jinými slovy, bez peněz se válčit nedá. Tuto pravdu objeví velice brzy každý velitel bez ohledu na to, jak velkému houfci či armádě velí.

Zjistil to i švýcarský hejtman Thomas Lang. Udržovat vojsko jen z kořisti není jednoduchá věc a po té loňské nepovedené taškařici s burgundským kapitánem Philippem de Gris a jeho záškodníky zbylo v plukovní kase jen posledních pár měďáků. To si žádá ráznou akci!

Stejný problém ale řeší i Burgunďané. Válčit se Švýcary je drahá záležitost, vévoda platí nepravidelně, a když už, tak málo. Peněz se nedostává a žoldáci v burgundských službách mají stále nataženou ruku!

A kdo zlaťáky má, ten se o ně v takové situaci bojí a snaží se je před vojáky obou stran uchránit. To je případ jednoho kláštera v bouřlivém burgundském pohraničí, jehož opat si láme hlavu, jak uchránit chrámový poklad v této těžké válečné době…


* * *

V sobotu dne 10. srpna 2019 v areálu vodního hradu Budyně nad Ohří proběhne v pořadí již
9. ročník kulturněhistorické akce.
Areál hradu se otevře již v 10 h. spolu s tržištěm, zbrojnicí a dětskou stezkou. V průběhu dne pak budou následovat vystoupení tanečních skupin, ukázky výcviku pěchoty i střelby, komentovaná prohlídka ležení a především dvě bitvy, a to ve 13 a 16 hodin.

Akci pořádá spolek Rattenschwanz, z.s. s podporou města Budyně nad Ohří a Nadace Historické a kulturní dědictví regionu města Budyně nad Ohří.

Opět nezměněné vstupné!
Dospělý ……………….. 120 Kč
Dítě ……….………. 60 Kč
Rodina …..….……..… 280 Kč

Mapa

Další akce v okolí

Rozsvícení vánočního stromu - Litom…

06.12.2019 - 06.12.2019
Litoměřice

Tradiční rozsvícení vánočního stromu v Litoměřicích.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 17. listopad

Dnes má svátek Mahulena

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete