Statistika našeho portálu

  • 88 362 Akcí v kalendáři
  • 5 377 Ubytovacích zařízení
  • 24 162 Míst a památek

Čaroděj ze země Oz - Sen o duze - Zámek Zlín

01.08.2018 Zlín

Další zajímavý kulturní zážitek pro celou rodinu připravila kavárna Kafé Zámek. Ve středu 1. srpna od 19:00 hodin se na zámeckém nádvoří představí Hoffmannovo divadlo z Uherského Hradiště s předpremiérou divadelní hry Čaroděj ze země Oz  - Sen o duze.  Pohádkový román amerického spisovatele Lymana Franka Bauma byl poprvé vydaný v roce 1900 a od té doby se dočkal řady literárních, filmových a…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Další zajímavý kulturní zážitek pro celou rodinu připravila kavárna Kafé Zámek. Ve středu 1. srpna od 19:00 hodin se na zámeckém nádvoří představí Hoffmannovo divadlo z Uherského Hradiště s předpremiérou divadelní hry Čaroděj ze země Oz  - Sen o duze.

 

Pohádkový román amerického spisovatele Lymana Franka Bauma byl poprvé vydaný v roce 1900 a od té doby se dočkal řady literárních, filmových a divadelních adaptací. Příběh pro malé i velké inspirovaný knihou o putování holčičky Dorotky a jejich neobvyklých přátel za všemocným čarodějem Ozem odehraje Hoffmannovo divadlo v předpremiéře právě na nádvoří zlínského zámku.

 

Autorem adaptace, kterou budou mít možnost zhlédnout diváci ve Zlíně jako úplně první, je principál Karel Hoffmann. "Vycházíme z linie původního příběhu, ale přeneseného do dnešní doby. V našem pojetí se holčička Ema cítí osamělá, protože na ni rodiče nemají čas. Ona se ve snu vypraví hledat konec duhy a zažívá stejně jako její knižní předloha řadu dobrodružství se svými kamarády," naznačuje děj příběhu Karel Hoffmann a dodává, že představení je unikátní i tím, že herci používají speciální velké loutky tzv. puppety.

 

Kafé Zámek uvede představení v předpremiéře ve středu 1. srpna v 19 hodin. Vstupné je dobrovolné. Rezervace míst je možná na telefonním čísle 608 227 189.  Občerstvení po celý večer zajišťuje Kafé ZÁMEK.

Mapa

Další akce v okolí

Festival: Masters of Rock - Vizovice

11.07.2019 - 14.07.2019
areál likérky R. Jelínek

Ve Vizovicích u Zlína se v polovině července odehrává největší mezinárodní rockový open-air festival konaný na území…

Luhačovická pouť 2019 - Luhačovice

14.07.2019 - 14.07.2019
Luhačovice

Dechová hudba pod vedením kapelníka Jiřího Sládka bude zvát návštěvníky a obyvatele města na šestnáctou Luhačovickou…

Festival Janáček a Luhačovice

15.07.2019 - 19.07.2019
Luhačovice

Luhačovice jsou úzce spjaty se světově známým hudebním skladatelem Leošem Janáčkem a jeho opakovanými pobyty ve…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Soutěžte s námi o luxusní ubytování v hodnotě 15.000 Kč pro dvě osoby na tři noci s plnou penzí a welness programem v překrásném rodinném Penzionu Dvorce v jižních Čechách.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

středa 19. červen

Dnes má svátek Leoš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete