Statistika našeho portálu

  • 90 655 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 171 Míst a památek

Carolina Dutca: The Places of Violence - Praha

05.10.2018 - 28.10.2018 Praha

Kafe Pragovka / 6. 10. – 28. 10. 2018vernisáž: 5. 10. 2018 18:00Člověk v tísni a Pragovka gallery vás srdečně zvou na otevření výstavy fotografií podněsterské dokumentární fotografky a umělkyně Caroliny Dutcy. Autorka v galerii Pragovka představí svůj nový dlouhodobý projekt, který zachycuje příběhy obětí domácího násilí v jejím rodném regionu. Výpovědi obětí přednese herečka Veronika…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Kafe Pragovka / 6. 10. – 28. 10. 2018
vernisáž: 5. 10. 2018 18:00

Člověk v tísni a Pragovka gallery vás srdečně zvou na otevření výstavy fotografií podněsterské dokumentární fotografky a umělkyně Caroliny Dutcy. Autorka v galerii Pragovka představí svůj nový dlouhodobý projekt, který zachycuje příběhy obětí domácího násilí v jejím rodném regionu. Výpovědi obětí přednese herečka Veronika Bellová. 

Carolina Dutca je třiadvacetiletá fotografka z Podněstří, mezinárodně neuznaného regionu, zamrzlého v sovětských dobách, odkud mladí lidé ve velkém odcházejí. Ona se ale rozhodla zůstat a svým fotoaparátem zachycovat témata s širším společenským přesahem - zejména taková, o nichž se v Podněstří mluví málo či vůbec. Ve své tvorbě (fotografie, videoart, instalace) čerpá z osobních zkušeností a zkušeností jejích subjektů s diskriminací, domácím násilím, xenofobií, feminismem a sociálními a kulturními stereotypy. Loni v Praze představila výstavu o lidech z LGBT komunity v Podněstří, letos přijíždí otevřít výstavu o obětech domácího násilí.

 

"Musela jsem se chovat příkladně - vařit, uklízet, starat se o děti, neobtěžovat ho mluvením, neodpočívat, nechodit ven, nekontaktovat své příbuzné bez jeho svolení, nenosit make-up. Musela jsem poslouchat na slovo a neměla jsem právo na vlastní názor. Začalo to výbuchy hněvu, za které se občas omluvil. Pak se začal emocionálně hroutit čím dál častěji…"

"Zakázal mi jít do nemocnice, bál se, že lidi zjistí, co se stalo. Kvůli podlitinám se zhoršil můj zrak, ale zakázal mi hledat odbornou pomoc. Ráno potom, co mě zmlátil, se vždycky omluvil. Bylo to pro něj snadné…" 

Další akce v okolí

Degustační festival Velká Polívková…

21.10.2019 - 24.10.2019
Pěší zóna Anděl, Praha

Oblíbené polévky nejlepších kuchařů ochutnáte letos až na podzim u stanice metra Anděl. Koupí polévky si nejen…

Korzo na Pragovce / Young American …

24.10.2019 - 24.10.2019
Pragovka Gallery

Pragovka Gallery a The White Room Vás srdečně zve na komentovanou prohlídku k výstavě Young American / Pragovka Gallery…

Přednáška: Nová socialistická žena …

24.10.2019 - 24.10.2019
Náprstkovo muzeum…

Přednáška k probíhající výstavě Vlastním hlasem

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 24. říjen

Dnes má svátek Nina

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete