Statistika našeho portálu

  • 95 090 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě

02.03.2013 - 30.04.2013 Česká Lípa

Pod názvem "ČERNÁ HLAVA/BAREVNÝ SVĚT" proběhne ve Vlastivědném muzeu v České Lípě výstava obrazů a grafických listů Lenky Vilhelmové. Malířka i nadále rozvíjí naléhavé téma lidského osudu. Jeho reflexe byla předznamenána již v dřívějších cyklech s příznačnými názvy "Hlava v hlavě" či "Hlava a kyvadlo".Lidské bytosti vstupují na neklidnou scénu prostřednictvím figurálních a symbolických motivů,…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě
Oblast
Severovýchod
Kraj
Liberecký kraj
Okres
Česká Lípa
Obec
Česká Lípa

Fotogalerie k článku

Pod názvem "ČERNÁ HLAVA/BAREVNÝ SVĚT" proběhne ve Vlastivědném muzeu v České Lípě výstava obrazů a grafických listů Lenky Vilhelmové. Malířka i nadále rozvíjí naléhavé téma lidského osudu. Jeho reflexe byla předznamenána již v dřívějších cyklech s příznačnými názvy "Hlava v hlavě" či "Hlava a kyvadlo".

Lidské bytosti vstupují na neklidnou scénu prostřednictvím figurálních a symbolických motivů, které často nabývají až podoby magických znaků. Zvláště na plátnech velkých formátů vystupuje do popředí jejich dynamika, která uvádí do pohybu existenciální významy odkazující na křehkost přebývání člověka ve světě.

Po nedávných výstavách - v pražském Mánesu a Galerii v Litoměřicích - malířka potvrzuje, že její současná tvorba stále směřuje k ohledávání naší existence v prostoru a čase. Lenka Vilhelmová svým dílem nepodává pouze osobitou niternou výpověď, ale současné nám také nabízí možnost k vlastnímu zastavení.

Otevírací doba

zde

Vstupné

zde

Těšíme se na vaši návštěvu.

Bohatý výběr akcí, dětských, akcí na hradech a zámcích, v muzeích, historických, folklorních, gastronomických atd., po celé České republice najdete zde

Děkujeme vám za přízeň.

Mapa

Další akce v okolí

Za kvetoucí měsíčnicí - Kamenický Š…

22.05.2021 - 22.05.2021
Kamenický Šenov

tradiční turistická a cykloturistická akce

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

úterý 13. duben

Dnes má svátek Aleš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete