Statistika našeho portálu

  • 90 611 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 171 Míst a památek

Chotěšovský festival vína 2019 - Chotěšov

08.05.2019 Klášter Chotěšov

Den vítězství oslaví obec Chotěšov se sklenkou vína v ruce. Ve středu 8. května se totiž v zahradě kláštera Chotěšov uskuteční 2. ročník Chotěšovského festivalu vína!

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

V okouzlujících prostorách historické památky se představí na 15 malých a středních tuzemských vinařství. Vinaři z Moravy a z Čech dovezou velice pestrý sortiment kvalitních vín, díky čemuž uspokojí návštěvníky všech chutí. Zkrátka nepřijdou ani ti, co se chtějí dobře najíst. Pro ně bude k dispozici pestrá gastrozóna, kde bude nachystána celá řada tradičních i méně tradičních pokrmů.

I letos se můžete těšit na bohatý doprovodný program. Po celé odpoledne bude hrát Cimbálová muzika Štěpána Hanuše. Odpoledne proběhne také taneční vystoupení chotěšovského Spolku májovníků. V rámci komentovaných prohlídek bude možné zavítat do interiérů kláštera. Zpřístupněna bude i historická vodárenská věž s vyhlídkovým dalekohledem a vyhlídkou na Chotěšov a jeho blízké okolí. V areálu si budete moci prohlédnout stálou expozici soch paní Ludmily Seefried-Matějkové, výstavu fotografií paní Aleny Šustrové a výstavu děl ak. malíře Viktora Žabinského. Program vyvrcholí večerním koncertem kapely X-Cover. Festivalem bude provázet moderátor Luděk Holý a sommeliér Jirka Hudec.

Základní vstupné bez skleničky bude činit 50 Kč. Prémiové vstupné, v jehož ceně bude zahrnuta i degustační sklenička s logem festivalu, bude činit 100 Kč. Vstup do budovy konventu a do věže bude zpoplatněn zvlášť.

Mapa

Další akce v okolí

Řemeslné Zámecké trhy na Kozlu - Šť…

27.10.2019 - 27.10.2019
Zámek Kozel

Pokud si na poslední říjnový víkend plánujete pohodový program v přírodě, je pro Vás zámek Kozel ideální destinací!

Výlov Metelského rybníka - Kasejovi…

29.10.2019 - 30.10.2019
Kasejovice

Tradiční výlov Metelského rybníka spojený s prodejem ryb a rybích specialit.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 22. říjen

Dnes má svátek Sabina

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete