Statistika našeho portálu

  • 87 120 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 158 Míst a památek

Cyklobus Český Les 2018 - Plzen

10.06.2018 - 30.09.2018 Centrální autobusové nádraží v Plzen

Oblíbený Cyklobus Český les vyjíždí do své deváté sezóny. Všichni milovníci krásné přírody spojené s pěší nebo cykloturistikou se mohou těšit na zachovaný výsoký standard nabízených služeb. Z Plzně do nitra Českého lesa se dostanete za méně než dvě hodiny. Letos cyklobus zajíždí až na Přimdu!Autobus vyjede z Centrálního autobusového nádraží v Plzni vždy v 8:00 hodin, do cílové zastávky v…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Centrální autobusové nádraží v Plzen
Oblast
Jihozápad
Kraj
Plzeňský kraj
Okres
Plzeň-město
Obec
Plzeň

Fotogalerie k článku

Oblíbený Cyklobus Český les vyjíždí do své deváté sezóny. Všichni milovníci krásné přírody spojené s pěší nebo cykloturistikou se mohou těšit na zachovaný výsoký standard nabízených služeb. Z Plzně do nitra Českého lesa se dostanete za méně než dvě hodiny. Letos cyklobus zajíždí až na Přimdu!
Autobus vyjede z Centrálního autobusového nádraží v Plzni vždy v 8:00 hodin, do cílové zastávky v blízkosti hraničního přechodu s Německem dorazí v 10 hodin a 15 minut. Nazpět do západočeské metropole pojede v 17:10 s příjezdem do Plzně okolo 19 hodiny.

Pro cestující s dětmi je připraveno zvýhodněné rodinné jízdné, které může využít skupina až pěti osob, z nichž jen 2 mohou být starší 15 let. V autobuse můžete bezplatně přepravit dětské složitelné kočárky, skládací dětský přívěsný vozík za jízdní kolo a jízdní kola pro děti do 6 let. Pro přepravu jízdních kol společnost disponuje několika typy cyklopřívěsů o kapacitě 12 až 40 jízdních kol.

Pravidelná linka z Plzně přes Nýřany, Zbůch, Stod, Horšovský Týn, Poběžovice a Hostouň do Bělé nad Radbuzou, Železné a Přimda bude v provozu každou sobotu, neděli a státní svátek. Cestujícím s jízdními koly bude k dispozici vlek pro minimálně 25 kol. V klimatizovaném autobuse ovšem naleznou dostatek místa i pěší turisté či běžní cestující mezi jednotlivými zastávkami na trase linky.
Kromě spojů z/do Plzně lze cestovat cyklobusem dalšími spoji vedenými během dne v rámci Českého lesa. Ze zastávky Přimda odjíždí v 11:45 spoj do cílové zastávky Bělá n. Radb., nádr.. Zastávky Bělá n. Radb., nádr. odjíždí spoje ve 12:45 a 15:35 směrem do vrcholové zastávky Bělá n.Radb., Železná. Oba cyklobusové spoje navazují na železniční dopravy od Domažlic či Tachova. V provozu pak je také spoj ve 14:55 z Železné k nádraží v Bělé nad Radbuzou, opět s návazností na vlaky ČD.

Cena za přepravovanou osobu se řídí dle zvláštního ceníku jízdného a ujeté tarifní vzdálenosti. Za jízdní kolo zaplatíte jednorázově bez ohledu na přepravovanou vzdálenost 30 Kč za jednosměrnou jízdenku. Pro zpáteční přepravu kola je možné využít zpáteční dovozné se slevou za cenu 20 Kč. Zpáteční dovozné se poskytuje po předložení jízdenky z opačného směru, u které neuplynulo více jak 36 hodin od jejího vydání (tedy např. od soboty 7:50 do neděle 19:50). Zájemci si mohou místo v autobuse předem zarezervovat v Plzni na Centrálním autobusovém nádraží.

 

Mapa

Další akce v okolí

Velikonoční trhy v Plzni

11.04.2019 - 22.04.2019
Plzeň, nám. Republiky

Plzeň ožije Velikonočními slavnostmi. Srdečně vás zveme oslavit Velikonoční svátky a nasát atmosféru na plzeňském…

Pilsen Mini Maker Faire - festival …

27.04.2019 - 28.04.2019
DEPO2015

Celosvětová přehlídka kreativity, tvořivosti a inovací přichází i do Plzně! Přijďte na Pilsen Mini Maker Faire a…

Ameriky v Plzni

17.05.2019 - 19.05.2019
Plzeň

Zveme vás na druhý ročník víkendového srazu amerických automobilů s názvem Ameriky v Plzni, který se uskuteční v…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Pozor, právě probíhá soutěž, ve které můžete vyhrát nejnovější album Tomáše Kluse - SpOlu.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

sobota 20. duben

Dnes má svátek Marcela

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete