Statistika našeho portálu

  • 90 587 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 171 Míst a památek

Česko-německou slavnost dasFest

25.05.2019 Plzeň

Pozvánka na česko-německou sousedskou slavnost dasFest.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

dasFestveze do Plzně hudebníky z Čech a Německa. Dorazí i královna electro swingu Alice Francis

 

Oblíbený Sadový okruh v Plzni se už v sobotu 25. května promění v dějiště unikátních koncertů v režii muzikantů z Čech a Německa. Stane se tak v rámci česko-německé sousedské slavnosti s názvem dasFest. Návštěvníci se už teď mohou těšit na prvotřídní hudební program v čele s oblíbenou českou kapelou Mydy Rabycad nebo světoznámou zpěvačkou Alice Francis, která bývá nejen v hudebních kruzích označována jako německá královna electro swingu. Akce startuje již ve 12:00 a vstup je pro všechny zdarma.

 

Hudební program v Šafaříkových sadech odstartuje krátce po jedné hodině odpolední koncertem pražské dvou členné skupinySlza, která má na svém kontě takové hity jako třeba Lhůta záruční, Celibát nebo Katarze. Její energické pop-rockové kytarové aranže v kombinaci s českými texty zaručeně navodí tu správnou úvodní atmosféru. Následovat bude vystoupení domácího plzeňského indie folkového dua Teepee, jež začíná sklízet úspěchy po celé republice. Poté už přijde na řadu první německý účinkující. Bude jím sourozenecké duo Hundreds, které si svým syntetickým rockem už stihlo podmanit celou Evropu a často bývá přirovnáváno k Massive Attack nebo Hooverphonic. 

 

V roli českého headlinera se představí oblíbená formace Mydy Rabycadv čele s charismatickou frontmankou Žofií Dařbujánovou. Tato energií sršící kapela má za sebou už i celou řadu mezinárodních úspěchů jako třeba účinkování na známém festivalu Glastonbury v Anglii. Návštěvníky čeká pořádná show, při které si do sytosti zatančí všechny věkové kategorie. V podobném duchu i hudebním stylu se ponese i vystoupení německé královny electro swingu Alice Francis.Ta má za sebou úspěšnou spolupráci se spoustou zahraničních hvězd jako jsou třeba Parov Stelar nebo Alice Keys. Při jejím koncertu zaručeně dojde i na hity laděné do rozverné charlestonové tancovačky, jazzu nebo r’n’b.

 

Součástí kulturního programu bude například šampionát ve válení slámy, akrobatické kousky spolku V.O.S.A., divadelní improvizace Moving Orchestra česko-německého projektu CreWcollective. Děti potěší například autorská pohádka Zuna Divadla Continuo nebo Honza Pták s herci ze Studia Damúza. dasFestkromě toho nabídne i různé workshopy, diskuze a nespočet stánků s dobrotami od českých i německých gastronomických expertů.

 

Sousedskou slavnost dasFestpořádá Česko-německý fond budoucnosti ve spolupráci s agenturou Ostrovy s.r.o., stojící za festivalem United Islands of Prague, a kreativní zónou DEPO2015. Akce se koná v rámci Evropského dne sousedů a vzniká také za podpory Města Plzeň a Plzeňského kraje. Vstup je pro všechny zdarma. Více informací najdete na www.dasfest.cz.

Mapa

Další akce v okolí

Cestovatelská přednáška Afrika! - P…

24.10.2019 - 24.10.2019
Klub Papírna, Zahradní…

Nejnovější přednáška fotografa Pavla Svobody o cestě do Afriky. Dá se projet Tanzánie s batohem na zádech? Horské túry…

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotroni…

26.10.2019 - 26.10.2019
Střední průmyslová…

Společenství Josefa Zezulky Vás zve na setkání s biotronikou, v rámci Duchovní univerzity Bytí.

Halloween pod Radyní - Starý Plzenec

26.10.2019 - 26.10.2019
Plzeň

Strašidelné soutěže, halloweenská dílnička a výroba masek v Centru služeb pro turisty v předhradí hradu Radyně.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 21. říjen

Dnes má svátek Brigita

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete