Statistika našeho portálu

  • 89 479 Akcí v kalendáři
  • 5 377 Ubytovacích zařízení
  • 24 164 Míst a památek

Den dětí - Strakonice

25.05.2014 Strakonice

Přijďte oslavit Den dětí .V neděli 25. května 2014 od 9.00 hodin proběhne na letišti ve Strakonicích akce s názvem "Den s 25. protiletadlovým raketovým plukem". Pro návštěvníky připravujeme bohatý program, na kterém se budou podílet nejen příslušníci Armády České republiky, nýbrž i složky Integrovaného záchranného systému, kluby vojenské historie, zájmová sdružení a řada dalších.Novinkou ve…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Letiště Strakonice
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
Strakonice
Obec
Strakonice

Fotogalerie k článku

Přijďte oslavit Den dětí .

V neděli 25. května 2014 od 9.00 hodin proběhne na letišti ve Strakonicích akce s názvem "Den s 25. protiletadlovým raketovým plukem". Pro návštěvníky připravujeme bohatý program, na kterém se budou podílet nejen příslušníci Armády České republiky, nýbrž i složky Integrovaného záchranného systému, kluby vojenské historie, zájmová sdružení a řada dalších.

Novinkou ve srovnání s loňským rokem bude ukázka z výcviku služebních psů z Centra vojenské kynologie v Chotyni. Z Vyškova by měl dorazit simulátor, na kterém si lidé mohou vyzkoušet náraz automobilu při dopravní nehodě. Návštěvníci se budou moci rovněž poprvé seznámit s průzkumným čidlem RVR a lehkým obrněným vozidlem Dingo II, jež strakoničtí vojáci získali do výzbroje teprve nedávno.

Den s 25. protiletadlovým raketovým plukem zahájí svým vystoupením strakonické mažoretky. Na desátou hodinu je plánován přílet vrtulníku Mi-24, který si návštěvníci mohou prohlédnout zhruba do 13. hodiny, kdy se zapojí do dynamické ukázky strakonických vojáků. Kolem půl dvanácté protnou strakonické nebe letouny JAS-39 Gripen z 21. základny taktického letectva v Čáslavi.

Na své si přijdou zejména fandové vojenské techniky. K vidění budou všechny protiletadlové raketové systémy (2K12 KUB, RBS-70, S-10M), které má ve výzbroji strakonický útvar. Vystavena bude i samohybná kanónová houfnice DANA z 13. dělostřeleckého pluku v Jincích.

Ani v letošním roce nebude chybět technika a ukázky z činnosti příslušníků Hasičského záchranného sboru Strakonice, výzbroj a vybavení strakonické Městské policie a Policie ČR. Návštěvníci se mohou těšit i na letadla strakonického aeroklubu. Plánovány jsou i ukázky vojenského bojového umění MUSADO, ukázky zbraní, spojovacích prostředků či balistické ochrany. Milovníky historie jistě potěší i účast dvou historických klubů – Českých lvů z Českých Budějovic a tzv. Pětatřicátníků z Plzně.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Burza Tchořovice

31.08.2019 - 31.08.2019
Tchořovice

Auto-moto-antik Burza Tchořovice

Sraz majitelů ČZ a JAWA-ČZ - Strako…

13.09.2019 - 15.09.2019
Strakonice

Sraz majitelů ČZ a JAWA-ČZ 13.-15.9. Bažantnice u Strakonic

Václavská pouť - Strakonice

27.09.2019 - 29.09.2019
Strakonice

Václavská pouť ve Strakonicích je největší jihočeská pouť. Na Strakonické pouti bude řada pouťových atrakce, stánkový…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 18. srpen

Dnes má svátek Helena

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete