Statistika našeho portálu

  • 98 404 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Den Evropy s aplikací Skryté příběhy - Praha

09.05.2021 - 31.05.2021 Praha 7

Na Den Evropy, 9. května Vám přiblížíme evropský navigační a satelitní systém, který umožňuje obrovské množství věcí tak trochu mezi nebem a zemí. Mezi ně patří i aplikace Skryté příběhy a její nová herní trasa, kde vás přeneseme strojem času. A co má vlastně Galileo a ti druzí společného s Evropskou unií? Přijďte to zjistit, Galileo žije, máte ho v kapse!

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Oslavte 9. května se Skrytými příběhy.

Připomínáme si nejen Den Evropy, ale i její navigační a satelitní systém, který umožňuje obrovské množství věcí tak trochu mezi nebem a zemí. Mezi ně patří i geolokační hra Skryté příběhy.  Čeká tam na Vás nová trasa Galileo a ti druzí, kde vás přeneseme strojem času o rok zpět. Zatímco jindy v mobilní aplikaci Skryté příběhy hráči řeší změny evropských dějin, tentokrát budeme zachraňovat jednu pražskou rodinu. Jak trasa souvisí s Evropským dnem? A co má vlastně Galileo a ti druzí společného s Evropskou unií? Hravou formou Vás seznámí nejen s rodinou Martina Karola, ale především s Agenturou Evropské Unie pro kosmický program, s jejími projektem Galileo a především praktickými přínosy pro občany.

Tato venkovní hra je určena především rodinám s dětmi (od 6 let), ale její kouzlo je v tom, že pobaví i teenagery a dospělé. Odehrává se v prostoru Letné, Chotkových sadů a dovede vás přes Nový Svět až na úžasné dětské hřiště v parku Maxe van der Stoela. 

Jde o procházku za poznáním v délce 5 km, kterou byste měli i s plněním 9 úkolů zvládnout za dvě hodiny. Ke hře potřebujete jen pohodlné boty a chytrý telefon s aplikací Skryté příběhy. Hra je volně přístupná všem a zdarma. Aplikace vám bude ukazovat trasu a kde jste. Na jednotlivých zastaveních vám zprostředkuje příběh Martina Karola, který potřebuje pomoc najít své ztracené syny. Balíček dat s mapou a audiem si můžete stáhnout doma na wifi a tak při hře nepotřebujete ani mobilní data.

Na konci trasy máte díky aplikaci možnost se vyfotit s hlavní postavou příběhu a tak budete mít originální památku na skvělý zážitkový výlet, na kterém si nikdo nevzpomněl, že by se měl ptát, kdy už "tam budeme”. Poslední zastavení trasy Vás také odkáže na on-line kvíz a v případě, že odpovíte na jeho otázky, budete zařazeni do slosování o ceny.

Trasa vede ze sousedství Strossmayerova náměstí přes celou Letnou až k Letohrádku královny Anny na Hradčanech a dál na malebný Nový Svět a končí na úžasném dětském hřišti v parku Maxe van der Stoela. Je tedy perfektní ochutnávkou pro návštěvníky Prahy.

Geolokační hra: Skryté příběhy

Trasa: Galileo a ti druzí 

Zahájení: 9. května na Den Evropy
Délka trasy: 5 km, cca  2 hodiny

Ke stažení:www.skrytepribehy.cz

Další akce v okolí

Koncert: Ivan Ženatý a Martinů Stri…

26.09.2022 - 26.09.2022
Jilská 5, Praha 1

Nenechte si ujít Soubor Martinů Strings Prague tímto koncertem otvírá svoji jubilejní, již 10. sezonu. (Jaroslav…

Největší hvězdy skateboardingu se p…

28.09.2022 - 28.09.2022
Štvanice

Jamie Foy, Gustavo Ribeiro, Zion Wright nebo Ryan Sheckler. Tak tihle pánové, kteří se snad narodili se skatem na…

Festival Den architektury 2022

30.09.2022 - 06.10.2022
Praha

Architektonické skvosty i zapomenuté stavby, domy, které znovu ožily díky rekonstrukcím, dílo Josipa Plečnika i jeho…

Festival Podzimní pohádka - Praha

31.10.2022 - 31.10.2022
Praha 1

Vyrazte oslavit jaro tancem a nechte se okouzlit tanečníky z Evropy!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 26. září

Dnes má svátek Andrea

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete