Statistika našeho portálu

  • 95 507 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Den Evropy s aplikací Skryté příběhy - Praha

09.05.2021 - 31.05.2021 Praha 7

Na Den Evropy, 9. května Vám přiblížíme evropský navigační a satelitní systém, který umožňuje obrovské množství věcí tak trochu mezi nebem a zemí. Mezi ně patří i aplikace Skryté příběhy a její nová herní trasa, kde vás přeneseme strojem času. A co má vlastně Galileo a ti druzí společného s Evropskou unií? Přijďte to zjistit, Galileo žije, máte ho v kapse!

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Oslavte 9. května se Skrytými příběhy.

Připomínáme si nejen Den Evropy, ale i její navigační a satelitní systém, který umožňuje obrovské množství věcí tak trochu mezi nebem a zemí. Mezi ně patří i geolokační hra Skryté příběhy.  Čeká tam na Vás nová trasa Galileo a ti druzí, kde vás přeneseme strojem času o rok zpět. Zatímco jindy v mobilní aplikaci Skryté příběhy hráči řeší změny evropských dějin, tentokrát budeme zachraňovat jednu pražskou rodinu. Jak trasa souvisí s Evropským dnem? A co má vlastně Galileo a ti druzí společného s Evropskou unií? Hravou formou Vás seznámí nejen s rodinou Martina Karola, ale především s Agenturou Evropské Unie pro kosmický program, s jejími projektem Galileo a především praktickými přínosy pro občany.

Tato venkovní hra je určena především rodinám s dětmi (od 6 let), ale její kouzlo je v tom, že pobaví i teenagery a dospělé. Odehrává se v prostoru Letné, Chotkových sadů a dovede vás přes Nový Svět až na úžasné dětské hřiště v parku Maxe van der Stoela. 

Jde o procházku za poznáním v délce 5 km, kterou byste měli i s plněním 9 úkolů zvládnout za dvě hodiny. Ke hře potřebujete jen pohodlné boty a chytrý telefon s aplikací Skryté příběhy. Hra je volně přístupná všem a zdarma. Aplikace vám bude ukazovat trasu a kde jste. Na jednotlivých zastaveních vám zprostředkuje příběh Martina Karola, který potřebuje pomoc najít své ztracené syny. Balíček dat s mapou a audiem si můžete stáhnout doma na wifi a tak při hře nepotřebujete ani mobilní data.

Na konci trasy máte díky aplikaci možnost se vyfotit s hlavní postavou příběhu a tak budete mít originální památku na skvělý zážitkový výlet, na kterém si nikdo nevzpomněl, že by se měl ptát, kdy už "tam budeme”. Poslední zastavení trasy Vás také odkáže na on-line kvíz a v případě, že odpovíte na jeho otázky, budete zařazeni do slosování o ceny.

Trasa vede ze sousedství Strossmayerova náměstí přes celou Letnou až k Letohrádku královny Anny na Hradčanech a dál na malebný Nový Svět a končí na úžasném dětském hřišti v parku Maxe van der Stoela. Je tedy perfektní ochutnávkou pro návštěvníky Prahy.

Geolokační hra: Skryté příběhy

Trasa: Galileo a ti druzí 

Zahájení: 9. května na Den Evropy
Délka trasy: 5 km, cca  2 hodiny

Ke stažení:www.skrytepribehy.cz

Další akce v okolí

Vítejte v Česku - Praha

17.06.2021 - 21.06.2021
Praha

Distribuční premiéra filmového pásma Vítejte v Česku poukáže 17. 6. od 21 hodin v Kasárnách Karlín na palčivá témata a…

Online: Přednáška Psychologie sério…

18.06.2021 - 21.06.2021
Praha

Volné pokračování úspěšné populárně naučné přednášky na motivy knižního bestselleru Psychologie sériových vrahů.…

Dětský cykloden - Praha

20.06.2021 - 20.06.2021
U ledáren

Dětský cykloden na Praze 4.

Veggie Náplavka NOW - Praha

20.06.2021 - 20.06.2021
Praha

20.6.2021 od 10 do 19:00 hodin.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

neděle 20. červen

Dnes má svátek Květa

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete