Statistika našeho portálu

  • 87 808 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 161 Míst a památek

Den medu - Litomyšl

18.11.2018 Lidový dům v Litomyšli, Bělidla 392

V neděli 18. listopadu přijďte do Litomyšle provoněné medem, medovinou, včelím voskem, ale také domácí zabíjačkou a sladkými dobrotami z domácí cukrárny.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Lidový dům v Litomyšli, Bělidla 392
Oblast
Severovýchod
Kraj
Pardubický kraj
Okres
Svitavy
Obec
Litomyšl

Fotogalerie k článku

V neděli 18. listopadu 2018 jste srdečně zváni včelaři Litomyšlska na zámecké nádvoří a do prostorných sálů provoněných nejen medem, medovinou a včelím voskem. V nabídce jsou zabíjačkové pochutiny a řízky ze statku Bulvových z Makova a sladké dobroty z domácí cukrárny paní Taberyové ze Sebranic. Na nádvoří litomyšlského zámku se vaše chutě pokusí uspokojit výrobci uzenin, sýrů, škvarkových tyčinek, frgálů a dalších dobrot.

Mimo kolotoče a zábavné akce je pro děti připravena znalostní soutěž se sladkými odměnami. Nechybí ani dílničky pro vlastní výrobu pro děti i dospělé. Celkem přes 75 trhovců očekává návštěvníky se svým někdy i vánočním sortimentem. V rozšířených prostorách sálů, na dvojnásobek oproti minulému roku, je mimo jiné připraveno na 130 míst k sezení – část ve sloupovém sále pro občerstvení a část v jízdárně, kam jsme přesunuli na pódium vystoupení ZUŠ Litomyšl dopoledne a ZUŠ Dolní Újezd odpoledne se vsuvkou komediálního představení "O Koblížkovi" ze 3. ZŠ T. G. Masaryka Litomyšl. Programem návštěvníky provede známý moderátor Dominik Kalivoda. Dospělí i děti rádi vždy ochutnávají medy, které do soutěže přihlásili místní včelaři, a vybírají ten svůj nejlepší. Tak jako každý rok budete moci pozorovat živé včelstvo v proskleném úle a poslechnout si zkušenosti včelařů. A také si vybrat něco pro potěšení sebe a svých blízkých z výrobků tradičních řemesel nebo si vyrobit vlastní dárek v tvořivých dílnách domu dětí a mládeže. Navíc očekáváme i dílnu patchworku.

Zajímavým programem jsou i přednášky, které probíhají v Seminárním sále. Tentokrát nás navštíví p. Marcel Gregor s přednáškou o včelaření v úlech Lansgroth. Následuje zajímavá přednáška dvou eminentních postav v oboru včelaření a především obecného užívání produktů včel, a to MUDr. Hajdůškové a přítele a včelaře p. Plevy, ve vystoupení po 13. hod. Samozřejmostí jsou debaty a otázky na přednášející.

Slavnostní zahájení s doprovodem fanfár v 9.00 hod. se starostou města Litomyšle a ředitelem Zemědělského družstva Dolní Újezd otevře následující program:

- Dopoledne od 9.30 hod. vystoupí sbory a jednotlivci s tím nejlepším ze ZUŠ Litomyšl, Sbor paní a dívek, po 12. hodině následuje se svými perlami ZUŠ Litomyšl a Sbor paní a dívek do 13.30 hod.

- Od 13.30 do 14.00 hod. je plánován krátký vstup spolku včelařů Litomyšlska a komediální představení dětského spolku ve hře "O Koblížkovi"

- Od 14.00 hod. pokračuje vystoupení ZUŠ Dolní Újezd a Sbor paní a dívek do 16.30 hod.

V jednom ze sálů bude permanentně probíhat promítání videoprogramů nejen pro včelaře, navíc v Seminárním sále:

- Od 9.30 hod. přednáška známého včelaře a oceňovaného výrobce medoviny p. Marcela Gregora na téma Včelaření v úlech Langsroth a další zkušenosti

- 13.00 – 14.45 hod. přednáška MUDr. Hajdůškové – Med a další dary od včel a následně p. Plevy – Včelí produkty pro zdravý život – nabídka výrobků

 

Mapa

Další akce v okolí

Den otevřených dveří s neobyčejnými…

01.06.2019 - 01.06.2019
Centrum Bohuslava…

Do Centra Bohuslava Martinů se budete moci podívat zcela zdarma kdykoliv v průběhu akce. Na místě budete moci své…

Mladějov 1915

24.08.2019 - 24.08.2019
Muzeum úzkorozchodné…

Vzpomínkové oslavy památky padlých za Světové války Mladějov-Blosdorf 1915 s bojovou ukázkou.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Tip na dovolenou v autokempu

Pokud patříte mezi ty, kteří už nyní dopředu plánují svou letní dovolenou, zkuste se nechat inspirovat rozkošnou dovolenou na Rozkoši v autokempu Rozkoš.

Více na stránce Rozkošná dovolená na Rozkoši.

Kategorie

sobota 25. květen

Dnes má svátek Viola

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete