Statistika našeho portálu

  • 99 257 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Den otevřených dveří - Karolinum Praha

06.04.2013 - 07.04.2013 Praha

Po pěti letech se znovu otevřou prostory historického sídla Univerzity Karlovy – Karolina. Den otevřených dveří se bude konat v sobotu 6. a v neděli 7. dubna 2013 při příležitosti 665. výročí založení první vysoké školy ve střední Evropě. Otevřeno bude vždy od 10 do 16 hodin.Den otevřených dveří nemá na Univerzitě Karlově dlouhou tradici, akademická půda se veřejnosti otevřela v takové míře…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Praha Karolinum - historické sídlo Univerzity Karlovy
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Po pěti letech se znovu otevřou prostory historického sídla Univerzity Karlovy – Karolina. Den otevřených dveří se bude konat v sobotu 6. a v neděli 7. dubna 2013 při příležitosti 665. výročí založení první vysoké školy ve střední Evropě. Otevřeno bude vždy od 10 do 16 hodin.

Den otevřených dveří nemá na Univerzitě Karlově dlouhou tradici, akademická půda se veřejnosti otevřela v takové míře teprve po listopadu 1989, v dubnu 1995, těsně před zahájením rekonstrukce, a v dalších letech pak ještě čtyřikrát.

Vstup pro návštěvníky bude ze Železné ulice číslo 9, východ pak na Ovocném trhu číslo 3. Široká veřejnost si bude moci prohlédnout rekonstruované prostory historického komplexu Karolina, naší unikátní národní památky, řazené právem hned za komplex Pražského hradu.

Touto akcí chce UK vyhovět velkému zájmu návštěvníků – při posledním Dni otevřených dveří si Karolinum přišlo prohlédnout přes 5 tisíc lidí. Sídlo naší nejstarší univerzity se opět představí v celé své kráse včetně reprezentačních a zasedacích místností – jako je např. tzv. mázhaus, Císařský sál, Vlastenecký sál a samozřejmě Velká aula, kde se v průběhu akademického roku odehrává celá řada významných akademických ceremoniálů (promoce, imatrikulace, udílení čestných doktorátů aj.). Jedním z největších lákadel prohlídky bude bezesporu vystavení univerzitních insignií – žezla rektora a jednotlivých fakult. Dále se návštěvníci podívají do sklepení z románsko-gotické doby, kde mohou mimo jiné obdivovat např. unikátní románskou studnu z předuniverzitního období – jednu z nejstarších v Praze. Ve sklepních prostorách je také instalována expozice připomínající základní mezníky dějin UK. Přibližuje prostředí pražského obecného učení, výuku a stavební vývoj nejstarší z dochovaných budov univerzity – Karolina. Krásu unikátní architektury z téměř všech stavebních slohů umocňuje také rozsáhlá obrazová galerie – kromě obrazů barokních se zachovala i portrétní galerie rektorů Univerzity Karlovy.

Trasa celým komplexem bude po celý den volně průchozí a pracovníci Ústavu dějin UK a archivu UK budou připraveni odpovídat návštěvníkům na veškeré dotazy. Vzhledem k organizační nutnosti vpouštět návštěvníky do objektu Karolina po menších skupinkách, bude prohlídka ještě umožněna těm zájemcům, kteří budou v 16 hodin stát v případné frontě u vstupu.

Občané s TZP mají přednostní vstup – část trasy je bezbariérová.

Další akce v okolí

Zahájení kampaně proti násilí - Pra…

01.02.2023 - 01.02.2023
hlavní nádraží

Happening k zahájení osvětové kampaně EU o právech obětí.

Masopust 2023 - Praha

18.02.2023 - 18.02.2023
Opatov

Oblíbený průvod masek s kapelou vychází od metra Opatov směrem do Centrálního parku.

Masopustní den s techniky - Praha

18.02.2023 - 18.02.2023
Stanice techniků DDM…

Masopust není obdobím odříkání, ale naopak časem oslav a hodování.

Noc kostelů 2023 - ČR

02.06.2023 - 02.06.2023
Praha

Noc kostelů nabízí možnost nezávazného přiblížení se a setkání s křesťanstvím. Je to noc plná lehkosti a nenucenosti a…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 31. leden

Dnes má svátek Marika

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete