Statistika našeho portálu

  • 88 317 Akcí v kalendáři
  • 5 377 Ubytovacích zařízení
  • 24 162 Míst a památek

Den otevřených dveří s neobyčejnými zážitky - Polička

01.06.2019 Centrum Bohuslava Martinů

Do Centra Bohuslava Martinů se budete moci podívat zcela zdarma kdykoliv v průběhu akce. Na místě budete moci své otázky položit přímo jeho pracovníkům.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

1. 6. 2019 15:00 - 22:00

Centrum Bohuslava Martinů v Poličce se nachází v objektu Městského muzea, na rohu Tylovy a Šaffovy ulice v těsném sousedství Palackého náměstí. Jedná se o historickou budovu, která byla v roce 1934 věnována Muzejnímu spolku Palacký, do té doby byla sídlem chlapecké měšťanské školy, kterou navštěvoval v dětství i Bohuslav Martinů. Po poslední obnově muzejní budovy s podporou evropských fondů zde byly naistalovány nové expozice, které jsou připraveny tak, aby své návštěvníky zábavnou formou vtáhly do dávných časů našich předků. Vznikly zde také prostory vhodné ke konání kulturních a společenských akcí, odpočinkové zóny a nový depozitář pro ochranu originálních sbírek se zázemím pro badatele.

Na co se můžete těšit?
Do Centra Bohuslava Martinů se budete moci podívat zcela zdarma kdykoliv v průběhu akce. Na místě budete moci své otázky položit přímo jeho pracovníkům.

Prezentace dalších projektů:
Evropské fondy pomáhají i na jiných místech. Na akci vám představíme jiné úspěšné projekty, které zlepšily kvalitu života v Pardubickém kraji.

Aktivity pro děti i dospělé:
Po celý den se budete moci zapojit do mnoha aktivit a soutěží o drobné ceny. Přímo v Centru Bohuslava Martinů bude pro naše nejmenší připravena možnost vyzkoušet, jak se vyrábějí výrobky z hlíny či skleněné perly. Nejen děti, ale i mnohé dospělé jistě zaujme možnost zastřílet si na terč. Pro děti bude připravena i možnost zasednout do školních lavic ve třídě upravené do podoby z let, kdy se zde vzdělával sám Bohuslav Martinů. Získají skutečně reálný zážitek, jelikož zde proběhne i simulovaná hodina se všemi dobovými zvyky. Děti se seznámí s různými hudebními nástroji, z nichž některé si budou moci také vzít do rukou a zahrát si na ně. Tyto a mnohé další aktivity zaručují, že se Vaše ratolesti nebudou ani chvilku nudit.

Mapa

Další akce v okolí

Mladějov 1915

24.08.2019 - 24.08.2019
Muzeum úzkorozchodné…

Vzpomínkové oslavy památky padlých za Světové války Mladějov-Blosdorf 1915 s bojovou ukázkou.

Starodávný jarmark v Litomyšli

22.09.2019 - 22.09.2019
Litomyšl Smetanovo…

Nenechte si ujít Tradiční řemeslné trhy s hudebním doprovodným programem na pódiu u Morového sloupu.

Festival Rosnička 2019 - Svitavy

28.06.2019 - 29.06.2019
Rybník Rosnička U…

V krásné lokalitě u rybníka Rosnička ve Svitavách se uskuteční již 9. ročník multižánrového festivalu Rosnička. S

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Soutěžte s námi o luxusní ubytování v hodnotě 15.000 Kč pro dvě osoby na tři noci s plnou penzí a welness programem v překrásném rodinném Penzionu Dvorce v jižních Čechách.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

pondělí 17. červen

Dnes má svátek Adolf

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete