Statistika našeho portálu

  • 94 299 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 186 Míst a památek

Den otevřených dveří v Chrámu Chmele a Piva - Žatec

05.09.2020 Žatec

Chcete odhalit tajemství pěstování chmele a vaření dobrého piva? Víte, kdo jsou Homolupulové nebo co je Chmelobrana? Už jste viděli unikátní Chmelový orloj, Maják, Sladovnu nebo Chmelařské muzeum? Přijměte naše pozvání na Den otevřených dveří v Chrámu Chmele a Piva a poznejte srdce chmelařského regionu!

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
nám. Prokopa Velkého 1951 438 01 Žatec
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Louny
Obec
Žatec

Fotogalerie k článku

Chrám Chmele a Piva je jedinečný zážitkový areál a Mekka všech pivařů. Jeho součástí je Chmelový orloj, labyrint mezi pytly chmele, Chmelový maják, pracovna alchymisty, erbovní síň či Restaurant u Orloje, kde pivo ze světoznámého Žateckého poloraného červeňáku můžete ochutnat. 

Chmelařské muzeum představuje na ploše 4.000 m² vývoj chmelařství od raného středověku do současnosti. Dozvíte se, proč se nejlepší chmel na světě sklízí právě na Žatecku a proč se musí chránit před nekvalitními napodobeninami. Prohlédnout si můžete dobové fotografie a písemné doklady o pěstování chmele a o vaření piva. Obdivovat můžete také renovovanou expozici, která představíuje např. česací stroj z filmu Starci na chmelu. 

Galerie Sladovna nabízí ke zhlédnutí ukázky z filmů natáčených v Žatci, výstavu Historie NeObyčejné tužky, expozici Sladovnictví a výstavu Pravěk v Žatci. Od 20:00 v sále Sladovny můžete navštívit koncert Mirka Kemela s hercem Vladimírem Javorským.

Zajímavé prohlídky:
Přihlaste se na komentované exkurze Chrámu Chmele a Piva. Prohlídka jednoho objektu trvá 30 minut. Registrace na prohlídky Chrámu Chmele, Galerie Sladovny i do Chmelového majáku probíhají pomocí formuláře na tomto webovém odkazu.

Chmelařské muzeum a pěší výstup na Maják si můžete projít samostatně bez registrace.  

Po celou dobu vás čekají na náměstí Prokopa Velkého aktivity pro děti i dospělé, doprovodný program v podobě rozhovorů na podiu, taněčního vystoupení Ohřínky i koncertů kapel Deficit, Drumfinity, TFC Blues Gin. 

Mapa

Další akce v okolí

České středohoří: sopečná tajemství…

11.10.2020 - 11.10.2020
Louny

Magické sopky, daleké výhledy, kouzelná stepní krajina. Za tím vším nemusíte letět přes půl zeměkoule!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 30. září

Dnes má svátek Jeroným

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete