Statistika našeho portálu

  • 96 473 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Den pikniků na zámku Loučeň

13.06.2020 Loučeň

Relax, klídek, zelená tráva, šum staletých stromů, zpěv ptáků, dobře vychlazená lahvinka, koš plný dobrůtek... ano, i takto může vypadat Váš víkend.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zámek Loučeň, Loučeň č. p. 1
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Nymburk
Obec
Loučeň

Fotogalerie k článku

Její Jasnost Marie Anna kněžna z Fürstenberka rozená Valdštejnová, paní na Loučeni, Dobrovici, Lánech, Krušovicích a Křivoklátě, Vás u příležitosti roku Valdštejnů co nejsrdečněji zve na Den pikniků na svůj zámek Loučeň. Její Jasnost Vás přivítá osobně v doprovodu své rodiny a Jeho Milosti Františka Ferdinanda hraběte Kinského z Vchynic a Tetova, nejvyššího kancléře Království českého. František se právě vrátil ze své diplomatické služby ve Francii a mimo jiné přivezl i nový zvyk francouzské šlechty, hodování v přírodě - piknik. Její Jasnost Marie Anna je piknikováním nadšena a pořádá podobnou akci v zahradách zámku Loučeň.

Přijďte oslavit mezinárodní Den pikniků a přicházející léto v sobotu 13.června na zámek Loučeň. Čekají Vás dobroty od pana šéfkuchaře Tomáše Petráně a den plný zážitků a odpočinku v zámeckém parku s dvanácti labyrinty a bludišti. Pikniky získaly v průběhu staletí na velké oblibě a zejména v 19. století vyrážela v červnu s košíky plnými dobrot do městských parků celá Praha.

 

Rok 2020 byl vyhlášen rokem Valdštejnů, jednoho z nejvýznamnějších českých šlechtických rodů a stavebníků Loučeně. Dědička loučeňko-dobrovické větve tohoto rodu je právě kněžna Marie Anna . Marie Anna je v první polovině 18.století jednou z nejbohatších a nejmocnějších žen Českého království. Vládne ohromným majetkem a je velice úspěšnou podnikatelkou

 

Po celý den můžete navštívit i zámeckou expozici představující knížecí residenci s osobním doprovodem člena knížecí domácnosti a s důrazem na rodinu Valdštejnů a samotnou Marii Annu. Připraveny jsou i dětské prohlídky pro ty nejmenší.

 

Otevřeno je od 10:00 až do 21:00, celý den můžete zakončit jedinečnou světelno-hudební show a večerní prohlídkou zámku při svíčkách.

 

Piknikový koš a další dobroty můžete objednat předem na:

https://www.zamekloucen.cz/eshop/gastronomie/kat12.html

Mapa

Další akce v okolí

Poděbradský triatlon 2022 - Poděbra…

22.05.2022 - 22.05.2022
Koupaliště Jezero

Poděbradský triatlon – XXXI. ročník – neděle 22. 5. 2022 - otevřený bezdraftový závod na tratích 0,7-30-7, - závod…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 2. prosinec

Dnes má svátek Blanka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete