Statistika našeho portálu

  • 102 672 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Den pro zdraví nejen proti melanomu v Chebu 2024

10.06.2024 Cheb

Karlovarský kraj dlouhodobě bojuje se špatně dostupnou onkologickou péčí. Proto krajský úřad již druhým rokem podporuje Dny zdraví nejen proti melanomu. Aby byl záběr informací co nejširší, propojily se navíc s DiaKar z.s. a Barometrem zdraví a připravily letošní Dny zdraví. Uskuteční se v pondělí 10. června od 13 do 17 hodin v OC Dragoun v Chebu. Vstup, všechna vyšetření a konzultace na místě jsou zdarma.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
OC Dragoun
Oblast
Severozápad
Kraj
Karlovarský kraj
Okres
Cheb
Obec
Cheb

Včasná prevence je v oblasti zdraví důležitá a v onkologii to platí dvojnásob. A právě prevenci se hodlá věnovat program Dnů zdraví v Chebu. Připravena je celá řada vyšetření, screeningové programy, poradenství i ukázky, jak na to.

 

Lidé často nechtějí na prevenci přijít, obávají se, že jim lékař sdělí nepříjemnou diagnózu. Mottem Dialogu Jessenius proto je: nehledáme nádory, ale ujišťujeme o zdraví. Onkologická prevence se na Dnech zdraví zaměří na nádory prsu, varlat, prostaty, gynekologické nádory a nádory tlustého střeva. Ke zhlédnutí a praktickému vyzkoušení budou i ukázky samovyšetření prsů a varlat na anatomických modelech.

 

Díky spolupráci s DiaKar bude možné na jednotlivých stanovištích zkontrolovat hladinu cukru v krvi, krevní tlak, hladinu cholesterolu, pigmentová znaménka, funkci ledvin nebo funkci a kapacitu plic. Návštěvníci mohou získat také informace z oblasti nutričního poradenství, zdravého životního stylu, o zdravém stárnutí nebo se seznámit se základy první pomoci.

 

Jednotlivé edukační a informační stánky připravily Hlas onkologických pacientů z.s., Dialog Jessenius ops, České Ilco, DiaKar z.ú., NZIP, a to díky podpoře Karlovarského kraje a za pomoci nemocnice Karlovy Vary. Veškerý program na místě je zdarma.

 

DIALOG JESSENIUS

Obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius vznikla v roce 2009 s cílem rozšířit informovanost široké veřejnosti o závažných onemocněních, jejich průběhu a léčbě a tím zlepšit komunikaci mezi zdravotníky a pacienty i mezi pacienty a rodinnými příslušníky.

K hlavním projektům patří publikace edukativních DVD pod souhrnným názvem Průvodci onemocněním, která mají pomoci pacientům s onkologickým onemocněním překonávat těžkou

životní situaci a připravit je na to, co je při léčbě čeká. Kampaň Ruce na prsa se zaměřuje na osvětu, prevenci a motivaci veřejnosti k zodpovědnému přístupu k vlastnímu zdraví a životu.

 

HLAS ONKOLOGICKÝCH PACIENTŮ

Spolek, který tvoří nestátní neziskové organizace (pacientské a podpůrné organizace), jež se věnují naplňování zdravotních, sociálních a psychologických potřeb onkologických pacientů a jejich blízkých.

Více informací o aktivitách i jednotlivých projektech na www.dialog-jessenius.cz; www.hlaspacientu.cz a www.ciop.cz

Mapa

Další akce v okolí

Zrní v kostele 2024 - Cheb

01.08.2024 - 01.08.2024
Františkánské nám. 3

Galerie 4 ve spolupráci s Městem Cheb zvou do kostela sv. Kláry na hudební projekt kapely Zrní s názvem „Zrní v…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 15. červenec

Dnes má svátek Jindřich

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete